Turniej Piłki Nożnej

10 maja 2016 r. w Hali Sportowej Częstochowa odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji XII rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Do zmagań przystąpiło siedem zespołów z klas IV - VI, w tym drużyna z naszej szkoły.

Każda drużyna wylosowała jeden kraj, który następnie reprezentowała podczas turnieju. Szkoły występowały pod szyldami państw, z jakimi Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Zwyciężyła Słowacja, reprezentowana przez Szkołę Podstawową nr 38. Z kolei drużyna z naszej szkoły, która reprezentowała Litwę zajęła II miejsce. W składzie naszego zespołu byli: Dominik Kostro, Michał Michalczyk, Szymon Ociepa, Sebastian Rydz, Dawid Jargosz, Maciej Krysiak oraz Michał Skiba. Uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci koszulek sportowych, worków sportowych i pucharów. Opiekunem chłopców był pan Jacek Ostaszewski.