Jak przygotowuje się „Dziennik Zachodni”?

5 maja 2016 r. uczniowie klas II a i II c gościli pan Bartłomieja Romanka – redaktora „Dziennika Zachodniego". Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy dziennikarza prasowego.

Pan Bartłomiej opowiadał o sposobach pozyskiwania materiałów do gazety oraz o tworzeniu szaty graficznej. Dzieci zadawały bardzo dużo pytań. Interesowały się, w jaki sposób można zostać dziennikarzem, ile się zarabia oraz czy jest to ciężka praca. Pan Romanek na wszystkie cierpliwie odpowiadał. Chłopców zaciekawiły zwłaszcza spotkania naszego gościa ze znanymi sportowcami. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania zrobiliśmy wspólną, pamiątkową fotografię. Krótka relacja z tego wydarzenia ukaże się w najbliższym piątkowym wydaniu „Dziennika Zachodniego". Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów - Pani Sylwii Szubert-Wojtyra.