Zwiedzamy nasze miasto

6 maja 2016 r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Częstochowskim. Tematem spotkania była „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Pani przewodniczka bardzo ciekawie i przystępnie wprowadziła dzieci w świat wystaw, ekspozycji, malarstwa i rzeźby.

Uczniowie podziwiali zebrane w Galerii Dobrej Sztuki dzieła twórców różnych epok i kierunków. Z kolei w części praktycznej zajęć uczniowie mieli za zadanie zaprojektować zaproszenie z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy, a efekty zaskoczyły wszystkich. Na zakończenie wizyty w muzeum uczniowie oglądali nasze miasto ze szczytu wieży ratuszowej. Nie był to koniec atrakcji. Dzięki uprzejmości babci jednego z uczniów dzieci mogły przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych w budynku przy ul. Kopernika. Pomimo coraz nowocześniejszych metod przesyłania informacji poczta cały czas ma dużo pracy. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć urządzenia do stemplowania przesyłek oraz naklejania znaczków. Był to niezwykle udany dzień. Dzieci już czekają na kolejne tego typu wyjście.