Mój pupil

9 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego ,,Mój pupil”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Wszystkie prace były wspaniałe, jednak nagrodzonych zostało 37. Zdjęcia w większości przedstawiały psy i koty, ale były również świnki morskie, chomiki, rybki czy ptaszki.

Na spotkanie została zaproszona pani weterynarz Katarzyna Wróbel, która przyprowadziła swojego ulubieńca - małego pieska. Pani Katarzyna pozwoliła niektórym dzieciom potrzymać smycz i zaopiekować się jej pupilem. W tym czasie opowiadała, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami. Również dzieci z klasy 2 d przyniosły swoje ukochane zwierzaki: Amelka - psa Yorka, Jakub - rybki, Maksymilian - chomika, Tomek - świnkę morską, Alan - kota, Kinga - ptaszki. Był nawet zasuszony pająk ptasznik, który należy do Alana. Łucja Wilk z klasy 2 a odczytała wzruszające opowiadanie o małym niepełnosprawnym chłopcu i psie. Dzieci wspólnie bawiły się, czytały i rozwiązywały zagadki o zwierzętach. Na koniec spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Płatek wręczyła dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu. Zachęcamy również do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac znajdującej się przy wejściu do budynku szkoły. Organizatorkami konkursu były panie: Elżbieta Borkowska-Rutkowska, Maria Ogrodniczak oraz Jolanta Trzepizur.