Warsztaty ekologiczne w klasie II a

29 kwietnia 2016 r. w klasie II a odbyły się warsztaty ekologiczne „Czysta Częstochowa – dajmy kosza śmieciom”. Jest to projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Realizowane warsztaty miały w zamyśle podnieść świadomość ekologiczną uczniów, zwrócić uwagę na ilość wytwarzanych śmieci w gospodarstwach domowych oraz wskazać na potrzebę segregacji odpadów. Uczniowie w bardzo atrakcyjny sposób utrwalili i przypomnieli sobie zasady ochrony środowiska. Było to podsumowanie działu „Dzień Ziemi na co dzień”. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą ekologiczną. Podczas prelekcji były rozdawane również książeczki edukacyjne, w których zawarte zostały kluczowe zagrożenia wynikające ze śmiecenia oraz EKOporady.