Sprawdzian szóstoklasisty za nami

5 kwietnia 2016 r. odbył się sprawdzian szóstoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza część, sprawdzająca opanowanie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała 80 minut. W przypadku uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu, część ta trwała 120 minut.

Po przerwie, o godzinie 11.45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu: test z języka angielskiego. Trwał on 45 minut, a w przypadku uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania – 70 minut.

Wyniki sprawdzianu szóstoklasiści poznają 27 maja. Wynik sprawdzianu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum rejonowego. Jeżeli uczeń wybierze jednak gimnazjum spoza rejonu, wynik może zdecydować, czy będzie się on w nim uczył.