Pamiętamy...

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych. W piękny listopadowy Dzień Zaduszny dzieci z klasy II a wraz z wychowawczynią, p. Jolantą Trzepizur wybrały się na Cmentarz Kule, aby odwiedzić groby zmarłych. Przy okazji realizacji tematu dnia „Pamiętamy o tych, którzy odeszli” rozmawialiśmy o bohaterskiej śmierci żołnierzy ginących podczas wojen. Uczyliśmy się także jak należy zachować się podczas pobytu na cmentarzu.

Wyjście miało nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja społeczna i patriotyczna. Wśród wielu odświętnie przystrojonych już kwiatami i zniczami nagrobków spotkaliśmy jeszcze wiele opuszczonych grobów. Wszyscy uczniowie przynieśli i zapalili znicze na wybranym przez siebie grobie. Każdemu udzielił się ten niepowtarzalny nastrój Zaduszek. Nie zapomnieliśmy też o chwili ciszy i o wspólnej, głośnej modlitwie za wszystkich żołnierzy poległych w trakcie wojen. Odwiedziliśmy także grób ks. Jerzego Popiełuszki. To tutaj przechodząc obok wielu mogił dzieci podziwiały piękno naszego cmentarza. Ciekawość ich wzbudzały nie tylko nowe nagrobki, ale przede wszystkim te starsze - liczące wiele lat. Uczniowie naśladowali spieszących się ludzi dorosłych upiększających groby swoich bliskich. Była to dla nich okazja, by przekonać się o tym, że należy troszczyć się nie tylko o mogiły najbliższych, ale także te zapomniane. Do szkoły wróciliśmy w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.