Pasowanie na ucznia

Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. 15 października 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Było to wielkie wydarzenie dla najmłodszych dzieci, które od tej chwili oficjalnie stały się częścią społeczności szkolnej.

Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy pan Jarosław Marszałek, Radna Miasta Częstochowy pani Małgorzata Iżyńska oraz rodzice uczniów. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły pana Wiesława Kleszczewskiego, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkoły.  Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swój program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły pan Wiesław Kleszczewski wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Częstochowy panem Jarosławem Marszałkiem uroczyście pasowali uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (...)". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i medale.