Mali Artyści Sztuk Wszelakich

16 czerwca 2015 r. uczniowie klasy I b i I e wraz z wychowawczyniami, paniami: Joanną Łabusiewicz i Elżbietą Moryń oraz rodzicami byli na wycieczce w Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich „Czarodziejska Zagroda” w Kuźnicy Starej koło Poraja na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Gospodarz tego „czarodziejskiego” miejsca, pan Robert Drogosz zapoznał dzieci z technikami lepienia w glinie, procesem wypalania i zdobienia wyrobów ceramicznych. Zachwycone dzieci samodzielnie lepiły dowolne formy z gliny. Powstały bardzo ciekawe i oryginalne prace. Te wielkie – małe dzieła dziecięcej wyobraźni zostaną wypalone w piecu i poszkliwione. Kiedy będą gotowe zostaną przywiezione do naszej szkoły i każdy będzie mógł zabrać swoją pracę na pamiątkę do domu. Wielką atrakcją warsztatów był również pokaz czerpania papieru metodą tradycyjną, w wykonaniu córki pana Roberta – pani Agnieszki, po którym dzieci robiły kartki i ozdabiały je koronkowymi wzorami oraz motywami roślinnymi. Mali Artyści Sztuk Wszelakich wizytę u państwa Drogoszów zakończyli wielkim grillowaniem w pięknie urządzonym ogrodzie.