Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Na straży bezpieczeństwa mieszkańców

Uczniowie klasy III c z wychowawczynią, panią Małgorzata Malczyk mieli okazję dowiedzieć się, kto czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Częstochowy. Dzieci wybrały się na wycieczkę do Komendy Straży Miejskiej przy ul Krakowskiej 80 w Częstochowie.

Dowiedziały się tam, iż strażnicy poprzez system kamer monitorują przez cały dzień i noc wszystkie ulice naszego miasta. Dzięki temu mogą w bardzo szybki sposób zainterweniować w przypadku jakiegoś zagrożenia. Oprócz tego po ulicach chodzą również patrole i kontrolują czy nie są łamane przepisy bezpieczeństwa. Dodatkowym zadaniem pracowników Straży Miejskiej jest tez praca z młodzieżą. Organizują oni dla dzieci i młodzieży zajęcia świetlicowe, festyny, spotkania i rozgrywki sportowe. Dzieci z klasy III c mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażnicy i próbowali swoich sił w monitorowaniu miasta.