Wycieczka do Wrocławia

22 maja 2015 r. klasa IV a wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie miasta uczniowie zaczęli od pobytu w Zoo i Afrykarium.

Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny, w których występują rekiny, płaszczki i inne niezwykłe ryby zachwyciły wszystkich uczniów. Dzieci miały także okazje podziwiać dżunglę otaczającą rzekę Kongo. W rzece tej mieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po przepięknym Ogrodzie Japońskim. Następnie uczniowie udali się na wrocławski Rynek, gdzie odbyło się wielkie poszukiwanie krasnoludków. Uczniowie w dobrych humorach wrócili do Częstochowy.