IV Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny „Trudne wierszyki łamiące języki”

Tradycyjnie jak w minionych latach odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny „Trudne wierszyki łamiące języki”.  Zmagania konkursowe przebiegały w dniu 8 maja 2015roku.

Cieszy nas - organizatorów fakt, iż już po raz czwarty możemy liczyć na obecność uczniów z zaprzyjaźnionych Szkół: nr 49, 21 oraz Zespołu Szkół nr 1. W tym roku po raz pierwszy wzięli również udział w konkursie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie. Konkurs składał się z dwóch części:

• prezentacja przygotowanego wiersza logopedycznego nasyconego trudnymi głoskami w wykonaniu każdego ucznia,
  • grupowe zabawy logopedyczne: ćwiczenia oddechowe, usprawniające narządy artykulacyjne, ćwiczenia doskonalące percepcję słuchową i wymowę trudnych głosek.

W konkursie wzięli uczniowie klas 0 – III z sześciu szkół podstawowych, którzy uczęszczają na terapię logopedyczną.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Amelia Janik kl. I d
  • Bartosz Barański kl. I a
  • Oliwia Nowak kl. I c

Dla wszystkich uczestników konkursu został przygotowany słodki poczęstunek i nagrody.

Oto lista laureatów konkursu:

• Maja Hobot Szkoła Podstawowa nr 49

• Zuzanna Grabara Zespół Szkół nr 1
  • Jakub Królikowski Szkoła Podstawowa nr 21

• Amelia Janik Szkoła Podstawowa nr 50
  • Ignacy Gorzelak Szkoła Podstawowa nr 48

Wyróżnienie:

• Aleksandra Turek Szkoła Podstawowa w Nieradzie
  • Kacper Budzowski Szkoła Podstawowa nr 49
  • Adrian Maciąg Szkoła Podstawowa nr 49
  • Mateusz Tomalak Zespół Szkół nr 1
  • Maria Kupczyk Zespół Szkół nr 1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorkami konkursu były nauczycielki, panie: Iwona Wałęska, Małgorzata Malczyk i Jolanta Trzepizur.