Andrzejki w oddziale przedszkolnym

Będziemy wróżyć? Czemu nie? Już błyszczą kocie oczy w mroku...
Wieczór andrzejek zdarza się raz jeden tylko w całym roku.

Oddział przedszkolny również świętował andrzejki. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Największą ciekawość wzbudziła najpopularniejsza wróżba, jaką jest lanie wosku. Roztopiony wosk po zastygnięciu tworzył różne kształty i wzory, które zwiastowały, co może w najbliższym czasie się wydarzyć. Przedszkolaki dowiedziały się także, co dobrego ich czeka w najbliższym roku, kim zostaną w przyszłości, kto będzie podróżował, kogo spełnią się marzenia? Kolejną atrakcją były balony z wróżbą. Najpierw zabawy ruchowe, później przekłuwanie ich igłą i odczytywanie symboli znajdujących się w środku. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Przy nieocenionej pomocy jednej z mam, pani Doroty wszystko udało się idealnie, a radość dzieci była tego najlepszym dowodem.