"Prus zawodowo zakręcony"

6 marca 2023 r. w ramach akcji "Otwórz się na zawód" Zespół Szkół im. Bolesława Prusa przygotował dla uczniów szkół podstawowych grę "Prus zawodowo zakręcony".

Uczestnicy mieli do wykonania różnorodne zadania związane z danym zawodem, w którym można się kształcić w szkole (technik fotografii i multimediów, technik mechatronik, technik geodeta, technik elektronik, technik automaty, technik robotyk). Poszczególne konkurencje odbywały się w pracowniach zawodowych. Młodzież mogła w atrakcyjny sposób zapoznać się ze specyfiką zawodów, poznać specjalistyczny sprzęt oraz wczuć się w atmosferę szkoły.

Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z ośmiu szkół. Z radością podziwiano zaangażowanie ósmoklasistów. Drużyna z naszej szkoły zajęła w zmaganiach zaszczytne III miejsce.