Spotkanie ze stomatologiem

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć..." - 16 lutego 2023 r. uczniowie klas II C i II B spotkali się z lekarzem stomatologiem, panią Katarzyną Krakowian-Janas.

Pani doktor zapoznała dzieci z zasadami właściwego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Uczniowie obu klas dowiedzieli się, jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby oraz ile czasu na tę czynność trzeba poświęcić. Pani stomatolog uwrażliwiła również dzieci na potrzebę codziennego mycia zębów - zwłaszcza rano i wieczorem. Uczniowie mieli też okazję poznać specyfikę zawodu stomatologa.
Na koniec spotkania nasz gość przeczytał książkę „Wielkie mycie zębów w zoo” autorstwa Schoenwald Sophie i Jacobsa Gunthera. Książka opowiada o tym, jak zwierzęta dbały o swoje uzębienie.