„KOMIKS TWORZĘ – ulubiona lektura”

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza
uczniów z klas 5,6,7 i 8 – mych
do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym pt.:

„KOMIKS TWORZĘ – ulubiona lektura”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do czytania, rozwijania wyobraźni oraz umiejętności literackich i plastycznych, a także zaprezentowania swojej ulubionej lektury bądź bohatera. Praca ma być wykonana samodzielnie, w formie tradycyjnego komiksu, ma zawierać treść wynikającą z tekstu wybranej lektury i przedstawić 8 do 10 powiązanych ze sobą scenek rodzajowych, opatrzonych dialogami, stanowiących zamkniętą całość. Zadaniem autora jest samodzielne stworzenie tekstu, opartego na tekście.

Na prace, opatrzone metryczką zawierającą : imię i nazwisko, klasę, tytuł książki w oparciu o którą powstał komiks, biblioteka czeka do dnia: 31 marca 2023 r.

Następnie zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu, dla których zostaną przygotowane atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie bibliotekarki – Ewa Zyngier, Beata Kamkow