DZIEŃ LICZBY PI – 14 marca 2023r. - Matematyka jest wszędzie!

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych z okazji Dnia Liczby Pi !

MATEMATYCZNA STORY – Dzień Liczby Pi

Zapraszamy do udziału w konkursie na opowiadanie/wiersz, którego bohaterami będą pojęcia matematyczne.

Może uda Ci się ułożyć rymowankę, ciekawą historyjkę, która pomoże innym uczniom zapamiętać reguły matematyczne? A może dzięki twojej pracy ktoś zapozna się z matematycznymi twierdzeniami?

Opowiedz innym o matematyce!

Swoją pracę możesz przynieść do nauczycieli matematyki, do 8 marca. Ważne, aby była ona napisana na komputerze i nie przekraczała połowy strony A4 (czcionka Times New Roman, rozmiar 12).

Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie szkolnej

Wyniki konkursu będą ogłoszone 14 marca.

Zapraszamy do twórczej pracy!

MISTRZ SUDOKU – Dzień Liczby Pi

Lubisz pomęczyć swoje szare komórki?

Jeśli tak, zapraszamy do udziału w szkolnych zmaganiach MISTRZ SUDOKU dla klas 4 - 8.

Konkurs odbędzie się 10 marca na 1, 2 i 3 godzinie lekcyjnej. Twoim zadaniem będzie rozwiązać bezbłędnie otrzymany zestaw plansz sudoku w jak najkrótszym czasie :)

Zainteresowany? Zgłoś się! Zapisy u nauczycieli matematyki do 6 marca.

Na najlepszych czekają nagrody!

Zapraszamy!

SHOW ME MATH – Dzień Liczby Pi

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do wykonania plakatu przedstawiającego pojęcia matematyczne z użyciem słownictwa w języku angielskim.

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką, na papierze formatu min.A3. Zawierać musi pojęcia matematyczne ze słownym opisem w języku angielskim.

Prace składamy u nauczycieli matematyki do 8 marca. Wyniki będą ogłoszone 14 marca. Na najlepszych czekają nagrody i prezentacja prac na internetowej stronie szkolnej.

Zapraszamy!

DZIEŃ LICZBY PI – Matematyka jest wszędzie!

14 marca 2023 r., wtorek