Promujemy ludzi z pasją!

Uczniowie klasy VII a wzięli udział w "Czerwono-niebieskiej lekcji". Odwiedzili Szkołę Podstawową nr 48 i uczestniczyli w wywiadzie z piłkarzami Rakowa Częstochowa.

Spotkanie ze sportowcami zostało zorganizowane w ramach przedsięwzięcia "Ruszamy po zdrowie" i miało na celu propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia.
Chorwacki piłkarz grający na pozycji obrońcy w Rakowie Częstochowa - Fran Tudor - dzielnie odpowiadał na pytania młodzieży. Powiedział uczniom, że profesjonalną karierę rozpoczął w Hajduku Split, a w 2020 r. dołączył do ekipy z Częstochowy. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zadebiutował w lutym tego samego roku w meczu z Lechem. Piłkarz doskonale mówi po polsku. Lubi Częstochowę i przyjaźni się z kolegami z drużyny.

Nasi uczniowie z uznaniem słuchali tego wywiadu, otrzymali autografy i zdjęcia piłkarzy. Lubimy ludzi z pasją!