„... a serce zostało na Kresach”

7 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie odbyły się warsztaty plastyczne w ramach projektu „ ...a serce zostało na Kresach”.

Organizatorami projektu są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem warsztatów było pielęgnowanie pamięci o kulturze polskich Kresów, budowanie poczucia patriotyzmu, zainteresowanie kresową sztuką, pejzażami i wybitnymi postaciami Kresów oraz wzmacnianie świadomości wartości dziedzictwa narodowego.

W warsztatach wzięły udział uczennice klasy VI b, Oliwia Pająk i Maja Michalak. Opiekę nad dziewczynkami sprawowała pani Bożena Górniak.

Warsztaty to tylko jedna z kilku inicjatyw odbywających się w ramach projektu „... a serce zostało na Kresach". Laureatem Powiatowego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Czasy, ludzie, miejsca - Polskość na Kresach” został Bartosz Chlebowski z klasy VII a. Uroczysta gala podsumowująca projekt odbędzie się w marcu 2023 r.