Olimpiada logopedyczna

19 grudnia 2022 r. w naszej szkole została zorganizowana po raz szósty Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna.

Uczniowie klas drugich z 9 szkół, w zespołach dwuosobowych, zmierzyli się w sześciu konkurencjach łamiących głowy i języki. Zgodnie z założeniem pomysłodawczyń i organizatorek konkursu, pań Iwony Wałęskiej-Wyrwał i  Agnieszki Jędrzejczyk, przedsięwzięcie miało na celu zachęcenie uczniów do dbania o prawidłową wymowę, umożliwienie dzieciom z trudnościami językowymi zaprezentowania umiejętności na forum oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. Bardzo wyrównana rywalizacja „olimpijczyków”, która przebiegała w wesołej atmosferze zakończyła się zwycięstwem uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 (Marcelina Mikłaszewicz i Szymon Synowiec). Drugie miejsce zajął reprezentant Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 (Antoni Golis). Trzecie miejsce ex aequo zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 (Mateusz Szewczyk) i Szkoły Podstawowej nr 54 (Łukasz Stachurski i Jan Ogrodniczek). Na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek oraz nagrody. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w Olimpiadzie.