Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

W Manufakturze Bombek

13 grudnia 2022 r. klasa III b wybrała się do Manufaktury Bombek, która mieści się przy ulicy Wilgowej w Częstochowie.

Dzieci miały możliwość prześledzenia kolejnych etapów powstawania szklanych cudeniek. W temperaturze 1200 stopni szklane rury są formowane w metalowych odlewach. Następnie do każdej uformowanej przezroczystej formy wlewa się srebrzan, który od środka nadaje im piękny błyszczący kolor. Panie dekoratorki przy swoich stanowiskach ożywiają je, nakładając odpowiednie kolory. Każda bombka ma swój niepowtarzalny wzór.
Trzecioklasiści otrzymali do pokolorowania misia. Mogli go pomalować zgodnie ze wzorem lub użyć własnej inwencji twórczej. Dzieci z ochotą przystąpiły do pracy. Poszły w ruch pędzle. Kiedy farby wysuszyły się, dzieci nakładały brokaty. Po kolejnym etapie suszenia nadmiar brokatu został wymieciony. Każda bombka została podpisana i zapakowana do pięknego pudełka. Na koniec uczniowie wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie w sali przy kominku.