W Centralnym Laboratorium Badawczym

2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy III a odwiedzili Centralne Laboratorium Badawcze w Częstochowie.

Trzecioklasiści zostali bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez pracowników. Na miejscu czekały na nich stoły pełne świątecznych smakołyków i wspaniali gospodarze: Mikołaje, renifery oraz śnieżynki. Dzięki ciekawym prezentacjom, filmom i pokazom uczniowie przekonali się, czym zajmuje się Centralne Laboratorium Badawcze. Badając stan wody, powietrza i gleby, instytucja dba o najbliższe środowisko naturalne Częstochowy. Dzieci dowiedziały się, co żyje w naszych rzekach, jak „wygląda" i pachnie zanieczyszczone powietrze oraz po co są umieszczane filtry na kominach. Badały także poziom pH wody. Najwięcej radości sprawiło im doświadczenie, w którym mogły sobie bezkarnie pokrzyczeć i wziąć udział w konkursie na „najgłośniejszego ucznia". Na koniec spotkania wszyscy otrzymali od Mikołaja niespodzianki: piękne kredki, blok do rysowania, grę zręcznościową oraz maskotkę. Dziękujemy jeszcze raz!