Andrzejki w klasie III b

30 listopada 2022 r. uczniowie klasy III b wzięły udział w najpopularniejszych zabawach andrzejkowych.

Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc we wróżbach andrzejkowych. Delektowały się również wspaniałym poczęstunkiem: przepysznymi rogalikami, batonikami i napojami.

A oto kilka zabaw i wróżb andrzejkowych, w których wzięły udział dzieci:

1. Ciastko z wróżbą

2. Kim będę w przyszłości

Wśród wróżb andrzejkowych nie może zabraknąć zabaw związanych z przewidywaniem zawodu.

3. Czarodziejskie karteczki

To wróżba, która pokaże imię przyszłego męża bądź żony malucha! Dziewczynki losują karteczki z męskiego kapelusza, chłopcy z damskiego.

4. Andrzejkowe serce

Wróżba polega na tym, by każde dziecko przekłuło szpilką serce. Imię, na które natrafi, to imię przyszłego ukochanego / ukochanej.

5. Wróżenie ze słomek

Na początek każde dziecko zaznacza swoją słomkę innym kolorem. Kolejnym krokiem jest wrzucenie słomek do miski z wodą. Te słomki, które się połączą, będą oznaczać wieczną przyjaźń osób, do których należą.