Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Jesienne Marsze na Orientację

5 listopada 2022r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Jesiennych Marszach na Orientację, podczas których mogli sprawdzić swoje możliwości orientacyjne i kondycję oraz utrwalić umiejętność czytania mapy i posługiwania się kompasem. Impreza odbyła się w miejscowości Jezioro w gminie Wręczyca Wielka.

Uczniowie klas piątych, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z tym formatem imprez turystycznych, przeszli tak zwany Pierwszy Krok pod opieką instruktora. Podczas przejścia trasy zgłębiali tajniki marszu na orientację, uczyli się wypełniać kartę startową i uzupełniać ją na bieżąco o kody na lampionach podczas wędrówki wyznaczoną dla nich trasą.

Starsi uczniowie, którzy brali udział w imprezie kolejny raz, startowali w kategorii TD i konkurowali z koleżankami i kolegami z innych szkół z Częstochowy.

Uczennice klasy VIII B, Natalia Kościołek, Nadia Chłąd i Aleksandra Bajerlajn, zajęły I miejsce w kategorii TD, a uczniowie klasy VIII D, Jan Misztela i Jakub Biedroń, zdobyli w tej samej kategorii III miejsce.

Na zwycięzców na mecie czekały nagrody. Gratulujemy nagrodzonym, a pozostałym naszym drużynom - dziękujemy za piękną postawę i życzymy sukcesów w kolejnych marszach na orientację.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marta Traczyńska, Barbara Sadowska, Anna Suliga, Beata Oracz.