Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Obchody Święta Niepodległości w mieście

11 listopada 2022 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich z okazji Święta Niepodległości.

W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W 1918 r. Polska znalazła się na mapie Europy po 123 latach zaborów.

Poczet sztandarowy naszej szkoły przemaszerował w defiladzie, z pasażu Bareły na plac Biegańskiego. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbył się apel poległych. Zaprzysiężono również uczniów klas mundurowych. Celebracja narodowego święta przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Agata Kozieł, Barbara Szymanek, Bartosz Kunowski, Jakub Biedroń i Łukasz Sosnecki.