• Do końca roku: 242 dni
  • Do wakacji: 49 dni

Kartka z kalendarza

Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

Najlepsi z najlepszych, to hasło przewodnie ogólnopolskiego finału Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły, Mateusz Cichoń z klasy V a.

Finaliści, a dokładnie 576 osób, zostali wyłowieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach. Wtedy właśnie Mateusz wywalczył sobie miejsce w ścisłym finale.

W sobotę 01.10.2022 r. w Warszawie, na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, odbył się ogólnopolski finał zawodów lekkoatletycznych, w których Mateusz wystąpił w reprezentacji województwa śląskiego.

Zawody przypominały mistrzostwa dla profesjonalistów. Młodzież miała okazję poznać wielkie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.

Impreza rozpoczęła się dzień wcześniej koncertem, którego gwiazdą była Staschka. Na scenie  pojawiły się także solistki z zespołu MazurKids. Tego dnia otwarta została także Strefa Młodego Olimpijczyka, gdzie można było się sprawdzić w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, a także z wiedzy na temat hymnu naszego Polski.

Zawody sportowe rozpoczęły się w sobotę od uroczystego zapalenia znicza olimpijskiego. Mateusz wystąpił w dwuboju lekkoatletycznym: biegu na 300 m i w skoku w dal. W  biegu na 300 m uplasował się na 12 miejscu.

W skoku w dal Mateusz wywalczył 5 miejsce. W klasyfikacji ogólnej zawodów Mateusz zajął 10 miejsce! Województwo śląskie, w barwach którego startował Mateusz wywalczyło 2 miejsce.

Ogromne gratulacje dla Mateusza, który w sercu ma walkę, a do domu wrócił z bagażem niesamowitych emocji, wrażeń i pięknych wspomnień.