Pielęgnacja roślin w II b

Uczniowie klasy II b przesadzali rośliny doniczkowe.

Idealnym terminem na przesadzanie jest wiosna. Rośliny przesadza się wtedy, gdy korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki lub gdy bryła korzeniowa wyrasta ponad krawędź doniczki. Można także przyjąć zasadę, że rośliny doniczkowe przesadza się co 2-3 lata (rośliny młode i gatunki szybko rosnące – nawet co roku).

Przesadzanie roślin doniczkowych jest konieczne. Rośliny rosną, rozwija się ich system korzeniowy, jak również części nadziemne. Wymagają więcej przestrzeni w donicy. Zbyt mały, ograniczony system korzeniowy nie będzie wstanie utrzymać rośliny w pionowej pozycji, jak też zapewnić jej odpowiedniego nawodnienia. Dodatkowo rosnąca roślina pozwala nam uzyskać z niej nowe sadzonki. Wiosna, to doskonały czas na podział rośliny i rozsadzanie jej do doniczek. Warto wykorzystać ten korzystny okres, kiedy roślina jest pobudzona do wzrostu i zadbać o nią. Nowa, większa donica, świeże, zasobne podłoże, czy też podział bryły korzeniowej, z pewnością pobudzą nasze doniczkowe rośliny do wzrostu.