Wycieczka do Krasiejowa

1 czerwca 2022 r., w Dzień Dziecka, uczniowie klas II a i II b wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Dzieci poruszały się w Tunelu Czasu. To miejsce, które przeniosło ich w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznały etapy kształtowania się Ziemi. Były świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego.

Następnie pod opieką przewodnika z Jura Parku poruszały się ścieżką edukacyjną przez teren wyrobiska o długości około 1500 m. Podziwiały rozmieszczone tam modele mezozoicznych gadów i płazów.

Zwiedziły również Pawilon Muzealny Dinopark, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów. Okazy można oglądać przez przeszkloną podłogę.

Największym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw i park rozrywki, a w szczególności szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć oraz prehistoryczne oceanarium - gratka dla tych, którzy chcą zobaczyć podwodne życie.

Dzieci miały na sobie charakterystyczne koszulki z logo szkoły oraz swoimi imionami. Klasa II a nosiła koszulki w kolorze niebieskim, a II b - w kolorze zielonym. Pogoda i humory wszystkim uczestnikom dopisywały.