Dla najzdolniejszych uczniów

31 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

W tym roku nagrody przyznano 76 uczniom szkół podstawowych. Wśród nich znalazło się aż 5 uczniów naszej szkoły: Natalia Ball (VIII a), Kinga Gęsiarz (VIII a), Bartosz Kunowski (VII b), Emilia Marchewka (VIII d) oraz Łucja Wilk (VIII a).

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad. Jest także formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.

Podczas uroczystości w Miejskim Domu Kultury laureatom nagrody wręczyli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos. Gratulujemy!