Obchody Dnia Zwycięstwa

8 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie.

Tego dnia, w 1945 r., został podpisany akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy. Prezydent Stanów Zjednoczonych - Harry Truman i premier Wielkiej Brytanii - Winston Churchill ogłosili jednocześnie dzień 8 maja jako V-E Day, czyli Victory in Europe Day.
W niedzielny poranek 8 maja 2022 r. w naszym mieście oddano hołd bohaterom wojennych wydarzeń. Miejska uroczystość z okazji 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbyła się na Placu Pamięci Narodowej. W poczcie sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli uczniowie klasy VIII e: Emilia Papińska, Jakub Papiński, Kinga Szydłowska, Karolina Szczepanek i Oskar Zasępa. Dziękujemy młodzieży za oddanie czci naszym bohaterom oraz za godne reprezentowanie szkoły.