Pomoc dla Ukrainy

W dniach 28.02.2022 r. - 18.03.2022 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy. Zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, słodycze, artykuły chemiczne, środki czystości oraz koce i śpiwory.

Zbiórka została zorganizowana w porozumieniu z władzami miasta Częstochowy, Wydziałem Edukacji oraz stowarzyszeniami: Towarzystwem Patriotycznym „Kresy”, Wspólnotą Polską, Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Do naszej szkoły, jako koordynatora zbiórki, trafiły także dary zebrane w innych częstochowskich szkołach.

Pomoc z częstochowskich szkół dotarła już do Ukrainy. Nad transportem czuwali dwaj przedstawiciele częstochowskiego samorządu: zastępca prezydenta miasta - pan Ryszard Stefaniak oraz naczelnik Wydziału Edukacji - pan Rafał Piotrowski. Panowie pojechali na Ukrainę z częstochowską pomocą już dwa razy – 11 marca z darami dla zaprzyjaźnionego z naszym miastem Berdyczowa, a 17 marca – dla Charkowa, Chmielnickiego i Iwano-Frankiwska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.