Gala podsumowująca konkurs plastyczny

15 marca 2022 r., w siedzibie IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, odbyła się uroczysta gala podsumowująca w związku z zakończeniem konkursu „Zasłużeni parlamentarzyści i politycy XX-lecia międzywojennego 1919-1939”, zorganizowanego pod honorowym patronatem posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisława Wolskiego w 100. rocznicę wyboru Gabriela Narutowicza na Prezydenta Polski.

W gali uczestniczyli uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w kategorii indywidualnej: Nadia Zdunek z klasy VI a (I miejsce), Kinga Wór z klasy VII d (III miejsce), Bartosz Kunowski z klasy VII b (III miejsce) oraz Jakub Biedroń z klasy VII d (wyróżnienie). Wyróżniona w konkursie została również Dominika Mszyca z klasy VII f.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Podziękowania otrzymała nadzorująca konkurs i inspirująca uczniów nauczycielka plastyki, pani Bożena Górniak.

Galę uświetnili i nagrody wręczyli:
- poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - pan Zdzisław Wolski,
- zastępca prezydenta Częstochowy - pan Ryszard Stefaniak,
- naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy - pan Rafał Piotrowski,
- dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie - pani Anna Paleczek-Szumlas,
- dyrektor Biura Poselskiego Posła Zdzisława Wolskiego - pani Zofia Wojtysiak-Kowalik,
- dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie - pan Krzysztof Wachowiak.

Uczestnicy gali obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego. Przepiękne pieśni i wiersze wzruszyły uczestników spotkania.

W IMIENIU DZIECI BARDZO DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM KONKURSU –
PANU POSŁOWI ZDZISŁAWOWI WOLSKIEMU I URZĘDOWI MIASTA CZĘSTOCHOWY.

UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!