Dzień Chłopaka w klasach drugich

Z okazji Dnia Chłopaka, klasy drugie były w kinie Cinema City Wolność. Drugoklasiści obejrzeli film „Mała, wielka stopa 2”.

Film pokazał, jak ważna jest ochrona przyrody oraz co może się stać, gdy ludzie o niej zapomną. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze reklamy telewizyjne czy internetowe pokazują prawdę. Najważniejsze przesłanie filmu to: w rodzinie siła, a dzięki współpracy można wszystko osiągnąć.
Przed seansem klasa II a, wykorzystując piękną pogodę, przeszła Alejami NMP, oglądając po drodze miejsca związane z historią i teraźniejszością Częstochowy. Były to m.in.: pomniki, fontanny, ławeczki znanych częstochowian, plac i Ratusz Miejski oraz ogromny mural autorstwa Tomasza Sętowskiego. Wycieczka była pouczająca i bardzo atrakcyjna.