Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

W Osikowej Dolinie

21 września 2021 r. klasy II a, III a, III b i III c pojechały na wycieczkę do Osikowej Doliny w gminie Koziegłowy.

Okolice od dawna słynęły z tradycji wyrabiania pięknych ozdób z łyka osikowego. W 2006 r. mieszkańcy stworzyli największy na świecie kapelusz z tak niezwykłego materiału, a wyczyn ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Od tamtej pory wszyscy chętni mogą podziwiać mniejsze i większe dzieła sztuki zgromadzone w tym miejscu. Pobyt w Osikowej Dolinie jest bardzo atrakcyjny, bo oprócz zwiedzania, uczestnicy mogą samodzielnie wykonać pracę wykorzystując gotowe juz zestawy do majsterkowania. Dzięki ciekawemu filmowi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o obróbce drewna i sposobie wytwarzania, zdobienia, barwienia wyrobów tam prezentowanych. Okazało się też, że znajomość praw przyrody może być przydatna w kosmosie. Najbardziej odważni uczniowie z pomocą specjalisty próbowali swoich sił przy struganiu kawałka drewna, co, jak się okazało, wcale nie jest proste. Wycieczka, jak wszyscy uznali, była bardzo udana.