Spotkanie czytelnicze z Jakubem Sosnowskim

„Człowiek, który nie czyta książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie potrafi czytać” (Mark Twain)
22 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy III C uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym on-line z panem Jakubem Sosnowskim, autorem książek: „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” oraz „Wuj Krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”.

Gość przeczytał trzecioklasistom fragment swojej książki o przygodach Emki i Wuja Krasnoluda. Zdradził też uczniom kilka szczegółów z trzeciej, powstającej już części tej serii. Pisarz opowiedział także dzieciom o tym, jak wygląda praca przy tworzeniu opowieści, o pomysłach i inspiracjach, współpracy z ilustratorem oraz wydawnictwem. Podczas spotkania uczniowie zadawali autorowi pytania dotyczące pracy pisarskiej i książek, które są już dostępne dla młodego czytelnika.

Warto podkreślić, że pan Jakub Sosnowski jest również wykładowcą, trenerem, copywriterem, blogerem oraz specjalistą ds. social media. Zajmuje się „skuteczną komunikacją” oraz jest autorem scenariuszy komiksów i gier dla dzieci.

Więcej na temat działalności pisarskiej pana Jakuba Sosnowskiego możemy się dowiedzieć:

WUJ KRASNOLUD – Oficjalna strona książek o Wuju krasnoludzie

(1) Wuj krasnolud | Facebook