Spotkanie autorskie online z pisarką Renatą Piątkowską

29 września 2020 r. uczniowie klasy V a wzięli udział w spotkaniu autorskim online z panią Renatą Piątkowską – cenioną i uwielbianą autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Pisarka była wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość. Otrzymała, między innymi, Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrodę Literacką im. Astrid Lindgren. Jest także Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Pani Piątkowska opowiedziała uczniom, skąd czerpie inspiracje do pisania książek dla dzieci, o motywacji do swojej pracy oraz o tym, jakimi wymagającymi czytelnikami są najmłodsi. Uczniowie wysłuchali opowiadania „Daleko jeszcze” (fragment książki „To się nie mieści w głowie”) oraz poznali przygody kotki Wierusi, która była bardzo odważna i uratowała swoje dzieci z tonącego statku. Opowiadania pisane przez panią Piątkowską często inspirowane są prawdziwymi historiami, mają bawić czytelników, ale również uczyć i zmuszać do refleksji. Polecamy wszystkim książki tej pisarki.
Spotkanie z autorką zorganizowały panie Magdalena Kula oraz Iwona Wałęska-Wyrwał, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu.