Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Zajęcia w Multicentrum Zodiak

12 listopada 2019 r. uczniowie klasy V d wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach w Multicentrum Zodiak w Parku Staszica w Częstochowie.

Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną, poświęconą odnawialnym źródłom energii oraz warsztatową, w czasie której uczniowie konstruowali urządzenia, takie jak np. wiatrak, koło zamachowe.
Następnie uczniowie wraz z opiekunami: panią Małgorzata Jarugą-Chmielnik i panami Robertem Duszą oraz Mariuszem Gnieździłowem odwiedzili miejsca pamięci narodowej. Zobaczyli Pomnik Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza oraz Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Biegańskiego. Wycieczkę zakończyła wizyta w restauracji, gdzie uczniowie mogli się posilić i ogrzać.