Wycieczka do Krakowa

28 maja 2019 r. uczniowie klas IV a i IV f uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Zwiedzanie miasta zaczęli od Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie mogli różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów wzbogacili swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Następnie udali się na rynek Starego Miasta, gdzie podziwiali Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół Mariacki. Największą atrakcją okazało się muzeum Podziemia Rynku z nowoczesną multimedialną ekspozycją. Ostatnim punktem programu był Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Zygmunta, podobnie jak groby królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Uczniowie z żalem pożegnali Kraków.