Sukces z komiksem w tle

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym konkursie plastyczno-językowym „Les aventures de Tintin en Pologne” („Przygody Tintina w Polsce”), zorganizowanym z okazji obchodów 90 rocznicy urodzin znanej postaci komiksu belgijskiego: Tintina i jego przyjaciela Milou.

Seria komiksów „Przygody Tintina" została sprzedana w ponad 200 mln egzemplarzy i przetłumaczona z języka francuskiego na ponad 91 języków, a autorem tego sukcesu jest znany belgijski rysownik Hergé.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu graficznego przygód Tintina w Polsce. Wybór danego miejsca, jako tła perypetii belgijskich bohaterów, trzeba było krótko uzasadnić w języku francuskim. Nasi uczniowie świetnie wywiązali się z tego zadania, a praca Aleksandry Dębskiej z klasy III AG została uhonorowana wyróżnieniem. Ola, w tekście napisanym pod kierunkiem pani Małgorzaty Grackiej-Wesołek, wyobraziła sobie dalsze dzieje Tintina na Zamku Krzyżackim w Malborku, „dans le labyrinthe de couloirs, passages souterrains, mystères et trésors de l’Ordre Teutonique” (w labiryncie korytarzy, sekretnych przejść podziemnych, tajemnic oraz skarbów templariuszy). Gratulujemy Oli talentu plastycznego oraz pomysłowości!