Czytanie to najpiękniejsza zabawa

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie wymyśliła ludzkość”

Wisława Szymborska

21 stycznia 2019 r. wychowanków świetlicy w naszej szkole odwiedziła pani Anna Czaja, podharcmistrzyni 39 Częstochowskiej Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „Burza”.

Głównym celem spotkania było przeczytanie fragmentu książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel „Siedmiu wspaniałych. I sześć innych nie całkiem znanych historii”. Druhna Anna Czaja przeczytała dwa opowiadania: „Kapciuszek” i „Siedmiu wspaniałych”. Historie te opowiadają o współczesnych problemach dzieci, potrzebie akceptacji, przyjaźni i miłości. Pomagają im w zrozumieniu własnych uczuć, rozwijają poczucie własnej wartości i inteligencję emocjonalną.

Po wysłuchaniu przeczytanego tekstu, nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z gościem i sposobność do zadawania pytań dotyczących drużyny harcerskiej, żeglarstwa oraz umundurowania tej jednostki. Druhna Anna Czaja poinformowała wychowanków świetlicy o możliwości wstąpienia do gromady zuchowej działającej przy drużynie.

Poprzez zapraszanie do świetlicy szkolnej osób nie będących pracownikami naszej szkoły staramy się rozbudzić w naszych uczniach potrzebę czytania oraz zachęcamy do wspólnego spędzania czasu z książką rodziców naszych uczniów.

Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, ponieważ „dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”.