Spotkanie z dietetykiem

9 października 2018 r. w klasie I c gościła pani dietetyk Katarzyna Stankow.

Pani dietetyk przedstawiła uczniom zasady zdrowego odżywiania. Zadaniem dzieci było przyniesienie na spotkanie wybranych przez siebie artykułów spożywczych. Dzieci dzieliły je na dwie grupy: produkty zdrowe i niezdrowe. Pani dietetyk omówiła poszczególne grupy produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie, ze wskazaniem ich roli dla organizmu. Opowiedziała, dlaczego należy jeść śniadanie i co warto zabierać na drugie śniadanie do szkoły. Zwróciła uwagę na regularność posiłków, prawidłowy sposób skomponowania jadłospisu dziennego, korzyści dla organizmu wynikające z regularnego uprawiania sportu. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty.