Rocznica powstania Państwa Podziemnego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 79 rocznicy powstania Państwa Podziemnego, które odbyły się 27 września 2018 r. w Częstochowie.

Placówkę reprezentowali uczniowie z klasy VIII b: Emilia Kweczka, Natalia Krakowian, Maciej Kołdej i Matylda Kwiendacz. Obchody rozpoczęły się na placu Biegańskiego, skąd odbył się uroczysty przemarsz ulicą Nowowiejskiego na Plac Pamięci Narodowej.

Punktualnie o godzinie 17 rozpoczęły się uroczystości, podczas których wystąpili zaproszeni goście. Następnie miał miejsce Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny.

Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miasta Częstochowy (reprezentowany przez zastępcę prezydenta, Pana Ryszarda Stefaniaka i przewodniczącego Rady Miasta, Pana Zdzisława Wolskiego), Hufiec ZHP Częstochowa i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Częstochowa.

Opiekunem uczniów był Pan Piotr Kowalik.