Wycieczka do Ustronia

5 czerwca 2018 r. uczniowie klas I a i I c wybrali się na wycieczkę do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim.

W tym niekonwencjonalnym ogrodzie zoologicznym można obcować z dziką przyrodą i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. W parku uczniowie zobaczyli wiele gatunków zwierząt, m.in. żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, jenoty czy żbiki. Karmili również sarny, które swobodnie przemieszczały się wśród zwiedzających. Największą atrakcją parku okazały się jednak pokazy ptaków drapieżnych i sów, prezentowane przez sokolników. Niesamowite wrażenie wywarło na dzieciach bliskie spotkanie z Orłem Amerykańskim. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Przyrodniczo-Leśnego z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Na zakończenie dzieci spacerowały aleją bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek oraz wypoczywały na placu zabaw z licznymi atrakcjami. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Aleksandra Włodyka i Joanna Łabusiewicz.