Wycieczka w Beskid Śląski

21 kwietnia 2018 r. dwadzieścia osób z klas V a i V c wybrało się na wycieczkę turystyki kwalifikowanej w Beskid Śląski

Podczas podróży autokarem uczniowie podziwiali piękno krajobrazu Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Trasa rozpoczynała się w miejscowości Bielsko-Biała. Niebieskim szlakiem uczestnicy imprezy doszli do Schroniska PTTK na Magurce, gdzie mogli podbić książeczki pamiątkowymi pieczątkami. Następnie ruszyli dalej  na szczyt  Czupel położony 930 m n.p.m. Po postoju ruszyli w drogę powrotną. Ten odcinek trasy okazał się najtrudniejszy. Strome i kamieniste zejście doprowadziło uczniów do miejscowości Czernichów, gdzie była meta wycieczki. Na miejscu uczniowie potwierdzili zdobyte punkty regulaminowe i uzupełnili książeczki GOT. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili wieczorem do domu. Opiekę nad dzielnymi piechurami sprawowały panie Alina Bednarz i Ilona Walaszczyk.