Umiemy i chcemy ratować

11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie odbyła się IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Umiemy i chcemy ratować” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Konkurs miał na celu:

- rozpowszechnianie wśród dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy (od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po proste czynności przy osobie poszkodowanej),

- kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia,

- zachęcanie do brania udziału w konkursach,

- wyrabianie nawyku kulturalnej, wspólnej zabawy.

W kategorii klas IV - VII reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce na 20 startujących szkół z Częstochowy i okolic. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Maja Bolesławska (VI a), Aleksandra Stala (VI c), Maciej Szymanek (V c) oraz rezerwowi: Julia Ziora (VI c), Wiktoria Nowak (IV b), Amelia Stacewicz (IV b), Maksymilian Szczerba (IV d).

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Uczniów do konkursu przygotowała pani Elżbieta Wagner.