Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2016-05-02

Imieniny: Longiny, Toli

Statystyki

  • Odwiedziny: 971399
  • Do końca roku: 243 dni
  • Do wakacji: 53 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

  OGŁOSZENIE

 

Przypominamy, że dzień 2 maja 2016 (poniedziałek)
jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
Dla uczniów, którym rodzice w tym dniu nie mogą zapewnić opieki
mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze
w ramach świetlicy szkolnej.
Z uwagi na organizację pracy szkoły, zainteresowani rodzice
zgłaszają taką potrzebę w sekretariacie szkoły
w terminie do 27.04.2016 r. (środa).

 
 UWAGA!

 W związku z małym naborem
w Szkole Podstawowej nr 50 im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie
nie został utworzony oddział przedszkolny (tzw. zerówka).
Rodzice kandydatów niezakwalifikowanych do „zerówki”
mogą brać udział w rekrutacji uzupełniającej od dnia 09-05-2016 r.

 UWAGA!

Zapraszamy wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców
do zapoznania się z prezentacją multimedialną
przedstawiającą ofertę dydaktyczną częstochowskich gimnazjów.
Prezentację można pobrać w zakładce
DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE (PLIKI DO POBRANIA).

 

 
SZANOWNI PAŃSTWO

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

 

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

 

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl (zakładka: dla rodziców – akcja 1%).

 

Za rok 2014 r. dzięki wsparciu rodziców szkoła pozyskała kwotę 3599,96 zł, która w całości została przeznaczona na zakup ławek i krzeseł dla uczniów. 

 

OGŁOSZENIE 1 

Od listopada w naszej szkole będzie dyżurował psycholog - 
PanTomasz Kozłowski.

W każdą drugą środę miesiąca w godzinach od 9.00 do 11.00 w gabinecie pedagoga będzie prowadził konsultacje dla uczniów i rodziców potrzebujących pomocy psychologicznej.

Rodziców zainteresowanych konsultacjami psychologicznymi prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym w celu ustalenia szczegółów.
Zapraszamy!
 


OGŁOSZENIE 2 

  

W zakładce DLA RODZICÓW (PLIKI DO POBRANIA) znajduje się informacja o zmianie kryterium dochodowego dla rodziców ubiegających się o pomoc w formie dożywiania w szkole. 

Artykuły

Umiemy i chcemy ratować

2016-04-29
Powiększ zdjęcie

27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie odbyła się VII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Umiemy i chcemy ratować”.  

Czytaj więcej o: Umiemy i chcemy ratować

Żyj z przyrodą w zgodzie

2016-04-29
Powiększ zdjęcie

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Tematyce Przyrodniczej „Żyj z Przyrodą w Zgodzie”.

Czytaj więcej o: Żyj z przyrodą w zgodzie

Wiosenna hodowla fasoli w klasie II a

2016-04-06
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II a założyli własną hodowlę fasoli oraz przygotowali dzienniczki, w których notowali zaobserwowane zmiany zachodzące w uprawie fasoli.

Czytaj więcej o: Wiosenna hodowla fasoli w klasie II a

Sprawdzian szóstoklasisty za nami

2016-04-05
Powiększ zdjęcie

5 kwietnia 2016 r. odbył się sprawdzian szóstoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Czytaj więcej o: Sprawdzian szóstoklasisty za nami

W poszukiwaniu wiosny

2016-04-04
Powiększ zdjęcie

Dni coraz cieplejsze, słońce coraz wyżej... Wydaje się, że nadeszła wiosna. Uczniowie klasy I b postanowili to sprawdzić. Udali się do Lasu Aniołowskiego na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny

Czytaj więcej o: W poszukiwaniu wiosny

Mistrzostwa Częstochowy w tenisie stołowym

2016-04-04
Powiększ zdjęcie

11 marca 2016 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Częstochowy w tenisie stołowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 29. W rywalizacji 11 zespołów nasi chłopcy zajęli 3 miejsce.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Częstochowy w tenisie stołowym

Wystawa „Nasze prace”

2016-04-04
Powiększ zdjęcie

Na korytarzu pierwszego piętra można podziwiać wystawę prac uczniów klas V i VI. Prace zostały wykonane w tym roku szkolnym na zajęciach technicznych.

Czytaj więcej o: Wystawa „Nasze prace”

Gala laureatów

2016-04-03
Powiększ zdjęcie

31 marca 2016 r., w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbyła się uroczysta gala, podczas której śląski kurator oświaty, Pani Urszula Bauer wręczyła zaświadczenia i nagrody książkowe laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród 176 uczniów szkół podstawowych, którzy mogą poszczycić się tym sukcesem znalazła się nasza uczennica, Marta Walczak (V b), laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Czytaj więcej o: Gala laureatów

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNCH

2016-03-25
Powiększ zdjęcie

Żywa Lekcja Historii

2016-03-25
Powiększ zdjęcie

23 marca 2016 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział „W żywej lekcji historii”. Przenieśli się do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie.

Czytaj więcej o: Żywa Lekcja Historii