Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2016-05-30

Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy

Statystyki

  • Odwiedziny: 1010281
  • Do końca roku: 215 dni
  • Do wakacji: 25 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 50 im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie informuje o zakończeniu w naszej placówce planowej ewaluacji zewnętrznej całościowej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie.
Z raportem z ewaluacji można zapoznać się na stronie: www.npseo.pl

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców
do zapoznania się z prezentacją multimedialną
przedstawiającą ofertę dydaktyczną częstochowskich gimnazjów.
Prezentację można pobrać w zakładce
DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE (PLIKI DO POBRANIA).

 

 
SZANOWNI PAŃSTWO

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

 

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

 

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl (zakładka: dla rodziców – akcja 1%).

 

Za rok 2014 r. dzięki wsparciu rodziców szkoła pozyskała kwotę 3599,96 zł, która w całości została przeznaczona na zakup ławek i krzeseł dla uczniów. 

 

OGŁOSZENIE 1 

Od listopada w naszej szkole będzie dyżurował psycholog - 
PanTomasz Kozłowski.

W każdą drugą środę miesiąca w godzinach od 9.00 do 11.00 w gabinecie pedagoga będzie prowadził konsultacje dla uczniów i rodziców potrzebujących pomocy psychologicznej.

Rodziców zainteresowanych konsultacjami psychologicznymi prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym w celu ustalenia szczegółów.
Zapraszamy!
 


OGŁOSZENIE 2 

  

W zakładce DLA RODZICÓW (PLIKI DO POBRANIA) znajduje się informacja o zmianie kryterium dochodowego dla rodziców ubiegających się o pomoc w formie dożywiania w szkole. 

Artykuły

Marsz Różowej Wstążki

2016-05-28
Powiększ zdjęcie

Bądź zdrowa, mamo!

To hasło profilaktycznego festynu, który odbył się 25 maja 2016 r. na placu Biegańskiego. Już po raz ósmy Stowarzyszenie Amazonek zrganizowało Marsz Różowej Wstążki, w którym uczestniczyli m.in. uczniowie częstochowskich szkół podstawowych, w tym reprezentanci naszej szkoły z klas VI a i VI b, a także biegacze i członkowie klubu motocyklowego. Marsz wyruszył z placu Daszyńskiego i podążył w kierunku placu Biegańskiego. Celem akcji było propagowanie wiedzy o zdrowiu, solidaryzowanie się ze wszystkimi kobietami chorującymi na nowotwór piersi oraz zachęcanie kobiet do korzystania z badań profilaktycznych.  

Czytaj więcej o: Marsz Różowej Wstążki

Pobiliśmy rekord Guinnessa!

2016-05-26
Powiększ zdjęcie

„Przygotowaliśmy śniadanie, co moc wielką daje, w Księdze Rekordów będziemy już stale”
Z radością informujemy, że listopadowa próba bicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji przygotowywania zdrowego śniadania, w której brali udział uczniowie klas: I b, I e i II a zakończyła się sukcesem! Komisja Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii potwierdziła ustanowienie nowego światowego rekordu, uznając udział 6778 uczestników polskiej lekcji przygotowywania zdrowego śniadania w ramach ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc.

Czytaj więcej o: Pobiliśmy rekord Guinnessa!

Wycieczka do Żarek i Ogrodzieńca

2016-05-26
Powiększ zdjęcie

16 maja 2016 r. klasa II a udała się na wycieczkę do Żarek i Ogrodzieńca. Pierwszym punktem programu była wizyta w manufakturze słodyczy Hokus Pokus.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Żarek i Ogrodzieńca

Generale, Twej pamięci ...

2016-05-24
Powiększ zdjęcie

20 maja 2016 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, generała Władysława Sikorskiego. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, które przygotowali uczniowie klas: I a, II b oraz IV a.

Czytaj więcej o: Generale, Twej pamięci ...

Wycieczka na Litwę

2016-05-24
Powiększ zdjęcie

W dniach 17 – 21 maja 2016 r. uczniowie klas: IV c, V a i VI a brali udział w wycieczce do Wilna. Wyjazd został zorganizowany pod patronatem prezydenta Miasta Częstochowy, a jego celem było pogłębienie integracji z uczniami polskiego pochodzenia mieszkającymi na Litwie.

Czytaj więcej o: Wycieczka na Litwę

Warsztaty cukiernicze

2016-05-22
Powiększ zdjęcie

18 maja 2016 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w firmie CONSONNI w Kamyku. Po wejściu na halę produkcyjną każdy uczestnik otrzymał do ubrania fartuszek i czapkę ochronną, aby poczuć się jak prawdziwy cukiernik.

Czytaj więcej o: Warsztaty cukiernicze

W Miasteczku Twinpigs

2016-05-15
Powiększ zdjęcie

11 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych i piątych udali się na wycieczkę do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach.

Czytaj więcej o: W Miasteczku Twinpigs

Z wizytą w Castoramie

2016-05-14
Powiększ zdjęcie

12 maja 2016 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach majsterkowania w Castoramie.

Czytaj więcej o: Z wizytą w Castoramie

Miejskie Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

2016-05-14
Powiększ zdjęcie

11 maja 2016 r. na miejskim stadionie lekkoatletycznym CKS Budowlani odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej o: Miejskie Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

Mój pupil

2016-05-14
Powiększ zdjęcie

9 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego ,,Mój pupil”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Wszystkie prace były wspaniałe, jednak nagrodzonych zostało 37. Zdjęcia w większości przedstawiały psy i koty, ale były również świnki morskie, chomiki, rybki czy ptaszki.

Czytaj więcej o: Mój pupil