Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2015-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy

Statystyki

  • Odwiedziny: 565573
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 32 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

W naszej szkole realizowany jest projekt
pn. „Szkoła bez barier"
współfinansowany ze środków Unii
Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 
 

  

UWAGA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zakładką STREFA MĄDREJ GŁÓWKI. W zakładce można
znaleźć ciekawe materiały edukacyjne dla uczniów klas II - VI.

 
W zakładce PEDAGOG SZKOLNY (PLIKI DO POBRANIA) znajdują się dokumenty niezbędne
do zgłoszenia dziecka
w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  

Film promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego wśród dzieci.
WORD Częstochowa.

http://www.youtube.com/watch?v=Wept_qLr_Sc  

QuestCity - bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci
 
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie informuje, że na stronie internetowej szkoły dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci ucząca bezpiecznych zachowań. 
 

https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity oraz na stronie www.questcity.eu 

QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

 

OGŁOSZENIE 

 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl ( zakładka: dla rodziców – akcja 1% ) Wpłata rodziców z rozliczenia podatku za  rok 2013 wyniosła 3601,00 zł., która zostanie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w całości przeznaczona na zakup nowych stolików i krzeseł do sal lekcyjnych.

 

Artykuły

Wycieczka do Wrocławia

2015-05-24
Powiększ zdjęcie

22 maja 2015 r. klasa IV a wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie miasta uczniowie zaczęli od pobytu w Zoo i Afrykarium.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia

Dzień Patrona Szkoły

2015-05-22
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj kierujemy swoje myśli w stronę tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć i dorastać. Szczególnie wspominamy dziś postać patrona naszej szkoły, generała Władysława Sikorskiego. Niech ten apel będzie chwilą zadumy i refleksji nad naszą Ojczyzną.

Czytaj więcej o: Dzień Patrona Szkoły

Papieskie wiersze

2015-05-21
Powiększ zdjęcie

18 maja 2015 r. w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II, w którym wzięła udział prawie setka uczniów. Naszą szkołę reprezentował Filip Łaskawski z klasy IV a.

Czytaj więcej o: Papieskie wiersze

Gość z nieba

2015-05-21
Powiększ zdjęcie

Ktoś, wielki Ktoś,
zamieszkał w sercach dzieci!
Gość, z nieba Gość,
zamieszkał w sercach dzieci!
Co roku w maju i czerwcu drugoklasiści i ich rodziny przeżywają uroczystość I Komunii Świętej, nazywanej także pierwszym pełnym uczestnictwem w Eucharystii. Wydarzenie to jest bardzo ważne również dla wspólnoty parafialnej i szkolnej.

Czytaj więcej o: Gość z nieba

Klasowy konkurs na najładniejszy „Album liter”

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

Zwycięzców konkursu wyłonili sami uczniowie z klasy I a głosując na najpiękniejsze, ich zdaniem, prace. Głosowanie odbyło się 8 maja 2015 r.

Czytaj więcej o: Klasowy konkurs na najładniejszy „Album liter”

Matematyczne potyczki czwartoklasistów

2015-05-19
Powiększ zdjęcie

14 maja 2015 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Matematyczne Potyczki".

Czytaj więcej o: Matematyczne potyczki czwartoklasistów

Turniej piłki nożnej

2015-05-19
Powiększ zdjęcie

14 maja 2015 r. w Hali Sportowej odbył się turniej piłki nożnej dla klas IV - VI szkół podstawowych z okazji jedenastej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o: Turniej piłki nożnej

Wycieczka do Warszawy

2015-05-19
Powiększ zdjęcie

28 kwietnia 2015 r. klasy V a i V b udały się na wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował wizytę w Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy

Sztuka przez duże ,,S”

2015-05-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Borkowską-Rutkowską w dniu 14 maja 2015 r. uczestniczyli w XII Częstochowskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych ,,Terapia przez sztukę”. Organizatorem imprezy był: Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Oddział Miejski. Patronatem honorowym to wspaniałe przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Imprezie towarzyszył XII Przegląd Twórczości Artystycznej ,,Podróże kształcą”.

Czytaj więcej o: Sztuka przez duże ,,S”

W Częstochowie wcale nie jest nudno...

2015-05-16
Powiększ zdjęcie

Przekonali się o tym uczniowie klasy I c, którzy 13 maja 2015 r. z wychowawczynią, panią Aleksandrą Włodyką wybrali się na wycieczkę do Parku Stanisława Staszica w Częstochowie. Niedaleko siebie znajduje się tu kilka bardzo ciekawych obiektów. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście budynek Multicentrum „Zodiak" ze wspaniałą, szklaną kopułą.

Czytaj więcej o: W Częstochowie wcale nie jest nudno...