Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2015-07-07

Imieniny: Estery, Kiry

Statystyki

  • Odwiedziny: 607353
  • Do końca roku: 177 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

W naszej szkole realizowany jest projekt
pn. „Szkoła bez barier"
współfinansowany ze środków Unii
Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 
 

  

UWAGA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zakładką STREFA MĄDREJ GŁÓWKI. W zakładce można
znaleźć ciekawe materiały edukacyjne dla uczniów klas II - VI.

 
W zakładce PEDAGOG SZKOLNY (PLIKI DO POBRANIA) znajdują się dokumenty niezbędne
do zgłoszenia dziecka
w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  

Film promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego wśród dzieci.
WORD Częstochowa.

http://www.youtube.com/watch?v=Wept_qLr_Sc  

QuestCity - bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci
 
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie informuje, że na stronie internetowej szkoły dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci ucząca bezpiecznych zachowań. 
 

https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity oraz na stronie www.questcity.eu 

QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

 

 

 

 

PRZYPOMINAMY UCZNIOM I RODZICOM O OBOWIĄZKU POSIADANIA
W LEGITYMACJI SZKOLNEJ DZIECKA  NUMERU PESEL.
STOSOWNYCH WPISÓW NALEŻY DOKONAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.OGŁOSZENIE 2

 

Wzakładce DLA RODZICÓW (PLIKI DO POBRANIA) znajduje się
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015 / 2016.

 


OGŁOSZENIE 3

 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl ( zakładka: dla rodziców – akcja 1% ) Wpłata rodziców z rozliczenia podatku za  rok 2013 wyniosła 3601,00 zł., która zostanie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w całości przeznaczona na zakup nowych stolików i krzeseł do sal lekcyjnych.

 

Artykuły

Wakacyjne życzenia

2015-06-27
Powiększ zdjęcie

Góry i lasy, morze i rzeka…

Tyle radości nas wszystkich czeka.

Tyle radości daje nam lato,

Więc je serdecznie kochamy za to!  Wyluzowany

Czytaj więcej o: Wakacyjne życzenia

Koniec roku szkolnego

2015-06-26
Powiększ zdjęcie

To był kolejny udany rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i rodziców w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie. W piątek, 26 czerwca br. nasza społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby przeżyć uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. To chwila niezwykle ważna, wieńcząca trud dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, odpoczynku i beztroski.

Czytaj więcej o: Koniec roku szkolnego

Przedwakacyjna Giełda Talentów

2015-06-23
Powiększ zdjęcie

Ostatnie dni roku szkolnego stały się dobrą okazją do zaprezentowania dodatkowych umiejętności naszych uczniów, którzy przez cały rok uczęszczali na liczne pozaszkolne zajęcia. W radosnej atmosferze uczniowie śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach:  flecie poprzecznym, akordeonie, klarnecie, skrzypcach, gitarze klasycznej, gitarze elektrycznej, a nawet perkusji.

 

Czytaj więcej o: Przedwakacyjna Giełda Talentów

Powiatowy Konkurs Kaligraficzny pod hasłem: „Mistrz Kaligrafii klas I, II, III”

2015-06-22
Powiększ zdjęcie

19 czerwca 2015r. w SP nr 50 miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu kaligraficznego, którego celem było rozpowszechnienie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas I - III.  Organizatorkami konkursu były nauczycielki, panie: Jolanta Trzepizur, Małgorzata Malczyk i Iwona Wałęska.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Kaligraficzny pod hasłem: „Mistrz Kaligrafii klas I, II, III”

Wiersze o Częstochowie

2015-06-21
Powiększ zdjęcie

W Szkole Podstawowej nr 50 odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego na wiersz o Częstochowie, adresowanego do uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Konkurs zorganizowały nauczycielki, panie: Elżbieta Borkowska - Rutkowska, Maria Ogrodniczak i Aleksandra Słaby. 

 

Czytaj więcej o: Wiersze o Częstochowie

Nagrody dla „Bystrzaków”

2015-06-20
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2014/2015 został wprowadzony program „Bystrzaki”, którego autorką jest nauczycielka SP nr 50, pani Jolanta Trzepizur.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1 - 3 w nauczaniu zintegrowanym.

Czytaj więcej o: Nagrody dla „Bystrzaków”

Mali Artyści Sztuk Wszelakich

2015-06-20
Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2015roku uczniowie klasy I b i I e wraz z wychowawczyniami, paniami: Joanną Łabusiewicz i Elżbietą Moryń oraz rodzicami byli na wycieczce w Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich „Czarodziejska Zagroda” w Kuźnicy Starej koło Poraja na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Czytaj więcej o: Mali Artyści Sztuk Wszelakich

W naszych klasach powiało wiosną i ociepliło latem

2015-06-19
Powiększ zdjęcie

Otwierając się na propozycje uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ukwiecania sal lekcyjnych. W ramach tej akcji urządzono konkurs „Na najpiękniej ukwieconą klasę w szkole”.

Czytaj więcej o: W naszych klasach powiało wiosną i ociepliło latem

Pełnia smaku czekolady i marcepana

2015-06-19
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią, panią Ewą Toll w dniu 18 czerwca 2015 roku byli uczestnikami warsztatów edukacyjnych w ciastkarni, „Consonni” w Kamyku k.Częstochowy, na których poznali, co to jest czekolada, jak się ją wylewa, co to jest marcepan i do czego służy w cukiernictwie.

 

Czytaj więcej o: Pełnia smaku czekolady i marcepana

Święto Rodziny w klasie I e

2015-06-17
Powiększ zdjęcie

Miłość rodziców do dzieci to miłość wyjątkowa- nie ma piękniejszej, cierpliwszej i silniejszej niż ona. Ktoś zapytać może czy miłość dzieci do rodziców jest słabsza? Nie! Ona jest jedynie trochę inna, ale tak samo silna i wyjątkowa. Dlatego właśnie uczniowie klasy I e wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Moryń, zorganizowali Dzień Rodziny.

Czytaj więcej o: Święto Rodziny w klasie I e