Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2015-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

Statystyki

  • Odwiedziny: 526631
  • Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 61 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

W naszej szkole realizowany jest projekt
pn. „Szkoła bez barier"
współfinansowany ze środków Unii
Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 
 

  

UWAGA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zakładką STREFA MĄDREJ GŁÓWKI. W zakładce można
znaleźć ciekawe materiały edukacyjne dla uczniów klas II - VI.

 
W zakładce PEDAGOG SZKOLNY (PLIKI DO POBRANIA) znajdują się dokumenty niezbędne
do zgłoszenia dziecka
w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  

Film promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego wśród dzieci.
WORD Częstochowa.

http://www.youtube.com/watch?v=Wept_qLr_Sc  

QuestCity - bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci
 
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie informuje, że na stronie internetowej szkoły dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci ucząca bezpiecznych zachowań. 
 

https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity oraz na stronie www.questcity.eu 

QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

 

 OGŁOSZENIE 1

 

 

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 50 IM. GEN. WŁ. SIKORSKIEGO
W CZĘSTOCHOWIE UL. STARZYŃSKIEGO 10

OGŁASZA ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH (ROCZNIK DZIECKA 2008; 2009).


REKRUTACJA DLA DZIECI Z OBWODU SZKOŁY:

                                                     
OD  2 MARCA 2015 R. DO DNIA 20 MARCA 2015 R.

 

W roku szkolnym 2015 / 2016 naukę w klasie pierwszej rozpoczną dzieci:                            
- urodzone w 2009 r.

- urodzone w okresie od 1 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2008 r.  

- urodzone w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r., które zostały odroczone od realizacji obowiązku szkolnego

                                                                                                                     
INFORMUJEMY RÓWNIEŻ,  ŻE ZEBRANIE Z RODZICAMI DZIECI PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH ODBĘDZIE SIĘ 15 CZERWCA 2015 R. O GODZ. 17.00.

  • ZGŁOSZENIA DOT. ZAPISÓW DZIECI WYDAWANE SĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY CODZIENNIE OD GODZ. 7.30 DO 15.30 ORAZ ZAMIESZCZONE SĄ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY

  • Terminy rekrutacji do klas I na rok szkolny 2015 / 2016 oraz kryteria dla kandydatów spoza obwodu szkoły zamieszczone są na stronie internetowej szkoły: sp50.szkolnastrona.pl –
    w zakładce: Dla rodziców – informacje dla rodziców oraz pliki do pobrania.


OGŁOSZENIE 2

 

 

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI
I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I ZESPOŁACH
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Informujemy, że rekrutacja do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i zespołach na rok szkolny 2015 / 2016 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru. Rekrutacja będzie prowadzona w dwóch etapach.

 

I ETAP

 

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, zespole w terminie od 2 marca do 13 marca 2015 r. potwierdzają w swojej placówce (nie drogą elektroniczną) wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

 

II ETAP

 

Rekrutacja dla nowych kandydatów (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola / oddziału przedszkolnego) odbędzie się od 18 marca do 1 kwietnia 2015 r. Pozostałe terminy, kryteria i zasady zostaną podane do wiadomości w pierwszym tygodniu marca zarówno do przedszkoli, szkół podstawowych i zespołów, jak również zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl.

W trakcie trwania rekrutacji żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania formularzy. Informujemy jednocześnie, że systemem elektronicznym nie będą objęte dzieci 6-letnie urodzone w 2009 r., które od 1 września 2015 r. pójdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej. 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE
DLA RODZICÓW (INFORMACJE DLA RODZICÓW ORAZ PLIKI DO POBRANIA)

 


OGŁOSZENIE 3

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl ( zakładka: dla rodziców – akcja 1% ) Wpłata rodziców z rozliczenia podatku za  rok 2013 wyniosła 3601,00 zł., która zostanie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w całości przeznaczona na zakup nowych stolików i krzeseł do sal lekcyjnych.

 

 

UWAGA !

 

 

W związku z powtarzającymi się przypadkami nieprzestrzegania niektórych zapisów statutu szkolnego dotyczących m.in. rzeczy wartościowych, w tym telefonów komórkowych przynoszonych przez uczniów do szkoły  przypomina się odpowiednią treść statutu:

 


Rozdział VIII § 15 pkt. 22

 

„Uczniowie ponoszą pełną odpowiedzialność za rzeczy wartościowe np. telefony komórkowe itp. przynoszone do szkoły za wiedzą i zgodą rodziców uczniów. Nauczyciele i szkoła jako instytucja nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za rzeczy wartościowe przynoszone przez uczniów do szkoły”. 

 

 

Artykuły

Po raz 11. „Żyj z przyrodą w zgodzie”

2015-04-24
Powiększ zdjęcie

23 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole, już po raz jedenasty, Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Tematyce Przyrodniczej.

 

Czytaj więcej o: Po raz 11. „Żyj z przyrodą w zgodzie”

Serdeczne pisanie

2015-04-24
Powiększ zdjęcie

6 - letni Kubuś Grzelczak  z Miłosława, woj. wielkopolskie, od dwóch lat walczy z nieoperacyjnym nowotworem mózgu. 17 maja obchodzi swoje urodziny. Jego marzeniem jest otrzymanie jak największej ilości kartek urodzinowych.

Czytaj więcej o: Serdeczne pisanie

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2015-04-21
Powiększ zdjęcie

20 kwietnia br. w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

Czytaj więcej o: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W miasteczku „Planeta Energii”

2015-04-21
Powiększ zdjęcie

Dnia 21 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy 3a z wychowawczynią, panią Jolantą Starzyńską uczestniczyli w niezwykłych zajęciach edukacyjnych. Do Częstochowy przybyło miasteczko „Planeta Energii”.

Czytaj więcej o: W miasteczku „Planeta Energii”

Konkurs „Umiemy i chcemy ratować” w SP nr 24

2015-04-20
Powiększ zdjęcie

17 kwietnia 2015r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ,,Umiemy i chcemy ratować'' w Szkole Podstawowej nr 24 im. Jana Szancera w Częstochowie.

 

Czytaj więcej o: Konkurs „Umiemy i chcemy ratować” w SP nr 24

Konkurs „Nie pal przy mnie, proszę”

2015-04-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 17 kwietnia 2015 ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na plakat antynikotynowy pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”.

Czytaj więcej o: Konkurs „Nie pal przy mnie, proszę”

Sprawdzian szóstoklasistów

2015-04-12
Powiększ zdjęcie

1 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się sprawdzian po szkole podstawowej. Był to wyjątkowy dzień dla naszych szóstoklasistów, którzy pisali sprawdzian według nowej formuły.

Czytaj więcej o: Sprawdzian szóstoklasistów

Mamy laureatów

2015-04-12
Powiększ zdjęcie

161 uczniów szkół podstawowych zdobyło w tym roku tytuł laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - Natalia Wodzisławska (6 b) i Kamil Ciesielski (6 b).     

Czytaj więcej o: Mamy laureatów

Życzenia świąteczne

2015-04-01
Powiększ zdjęcie

Czas na zmiany

2015-03-25
Powiększ zdjęcie

W Szkole Podstawowej nr 50 nastał czas zmian.

Czytaj więcej o: Czas na zmiany