Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2015-01-26

Imieniny: Lutosława, Normy

Statystyki

  • Odwiedziny: 388944
  • Do końca roku: 339 dni
  • Do wakacji: 151 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

W naszej szkole realizowany jest projekt
pn. „Szkoła bez barier"
współfinansowany ze środków Unii
Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 
 

  

UWAGA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zakładką STREFA MĄDREJ GŁÓWKI. W zakładce można
znaleźć ciekawe materiały edukacyjne dla uczniów klas II - VI.

 Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowymi PORADAMI PEDAGOGA SZKOLNEGO, dotyczącymi dysleksji rozwojowej, e-papierosów oraz fonoholizmu.
 
W zakładce PEDAGOG SZKOLNY (PLIKI DO POBRANIA) znajdują się dokumenty niezbędne
do zgłoszenia dziecka
w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
 

 

Film promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego wśród dzieci.
WORD Częstochowa.

http://www.youtube.com/watch?v=Wept_qLr_Sc 


QuestCity - bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci

 
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie informuje, że na stronie internetowej szkoły dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci ucząca bezpiecznych zachowań. 
 

https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity oraz na stronie www.questcity.eu 

Gra współfinansowana jest w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Komisji Europejskiej, polskim partnerem projektu jest SGSP. QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

W grze gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane mu są i kumulowane na jego koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych). Stworzono ją, aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach. 

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl ( zakładka: dla rodziców – akcja 1% ) Wpłata rodziców z rozliczenia podatku za  rok 2013 wyniosła 3601,00 zł., która zostanie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w całości przeznaczona na zakup nowych stolików i krzeseł do sal lekcyjnych.

 

Artykuły

Święto Babci i Dziadka w klasie I c

2015-01-22
Powiększ zdjęcie

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Czytaj więcej o: Święto Babci i Dziadka w klasie I c

Dzień Babci i Dziadka

2015-01-21
Powiększ zdjęcie

21 stycznia br. klasę 1 a odwiedzili wyjątkowi goście - ukochane babcie i ukochani dziadkowie.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka

Konkurs „Wordmaster” - rozstrzygnięty

2015-01-21
Powiększ zdjęcie

Dnia 14 stycznia 2015 roku nasza szkoła zorganizowała, po raz kolejny, Międzyszkolny Konkurs Leksykalny Języka Angielskiego „WORDMASTER”. 

Czytaj więcej o: Konkurs „Wordmaster” - rozstrzygnięty

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

2015-01-16
Powiększ zdjęcie

W piątek, 16 stycznia 2015r., uczniowie z klasy I a naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Wordmaster 2015

2015-01-14
Powiększ zdjęcie

14 stycznia 2015 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Leksykalny Języka Angielskiego „Wordmaster”.

Czytaj więcej o: Wordmaster 2015

Uczniowskie jasełka w kościele

2015-01-13
Powiększ zdjęcie

Jasełka w wykonaniu uczniów SP nr 50 zostały zaprezentowane w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Częstochowie w dn. 11 stycznia 2015 r. przed uczestnikami Mszy św. o godz. 11:00 i 15:00.

Czytaj więcej o: Uczniowskie jasełka w kościele

Na Nowy 2015 Rok

2014-12-30
Powiększ zdjęcie

Roratnie lampiony

2014-12-23
Powiększ zdjęcie

W Adwencie – czasie bezpośredniego przygotowania do Bożego Narodzenia tradycyjnie dzieci zostały zaproszone do udziału w roratach oraz do zrobienia lampionów.

Czytaj więcej o: Roratnie lampiony

„Szlachetna Paczka”

2014-12-22
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I b i III c naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami: Joanną Łabusiewicz-Florian i Małgorzatą Malczyk oraz panią pedagog Joanną Rumin, postanowili przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji przedświątecznej pomocy potrzebującym rodzinom.

Czytaj więcej o: „Szlachetna Paczka”

Idą święta…

2014-12-19
Powiększ zdjęcie

To się czuje! W szkole choinki pięknie przystrojone i rozświetlone kolorowymi światełkami, korytarze w zimowo – świątecznej okrasie girlandów, a w klasach słychać śpiew kolęd i pastorałek. 18 i 19 grudnia 2014 r. miały miejsce w naszej szkole klasowe spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami, nauczycielami i przedstawicielami rodziców.

Czytaj więcej o: Idą święta…