Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Sobota, 2014-12-20

Imieniny: Bogumiły, Dominika

Statystyki

  • Odwiedziny: 364291
  • Do końca roku: 11 dni
  • Do wakacji: 188 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

W naszej szkole realizowany jest projekt
pn. „Szkoła bez barier"
współfinansowany ze środków Unii
Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 
 

 

 

UWAGA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zakładką STREFA MĄDREJ GŁÓWKI. W zakładce można
znaleźć ciekawe materiały edukacyjne dla uczniów klas II - VI.

W zakładce PEDAGOG SZKOLNY (PLIKI DO POBRANIA) znajdują się dokumenty niezbędne
do zgłoszenia dziecka
w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

  

QuestCity - bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci
 
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie informuje, że na stronie internetowej Szkoły dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci ucząca bezpiecznych zachowań. 
 

https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity oraz na stronie www.questcity.eu 

Gra współfinansowana jest w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Komisji Europejskiej, polskim partnerem projektu jest SGSP. QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

W grze gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane mu są i kumulowane na jego koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych). Stworzono ją, aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach. 

Artykuły

Idą święta…

2014-12-19
Powiększ zdjęcie

To się czuje! W szkole choinki pięknie przystrojone i rozświetlone kolorowymi światełkami, korytarze w zimowo – świątecznej okrasie girlandów, a w klasach słychać śpiew kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej o: Idą święta…

Marzycielska Poczta w klasie 4 a

2014-12-18
Powiększ zdjęcie

Marzycielska Poczta to akcja charytatywna polegająca na pisaniu listów i kartek pocztowych do ciężko chorych dzieci. Do dzieci może pisać każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową Marzycielskiej Poczty i wybrać dziecko, do którego chce się napisać. W tym roku do akcji przyłączyła się klasa 4 a.

Czytaj więcej o: Marzycielska Poczta w klasie 4 a

Próbny sprawdzian szóstoklasistów

2014-12-18
Powiększ zdjęcie

17 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian po szkole podstawowej. Nasi szóstoklasiści są pierwszym rocznikiem uczniów, który w kwietniu 2015 r. będzie pisał sprawdzian według nowej formuły.

Czytaj więcej o: Próbny sprawdzian szóstoklasistów

Adwentowe nauki

2014-12-16
Powiększ zdjęcie

Zanim przyjdzie Boże Narodzenie warto pomyśleć więcej o czynieniu dobra i poprawie swego zachowania, warto zastanowić się nad tym, co uczynić, by święta były naprawdę radosne w naszych rodzinach i społecznościach. Dobrym motywem do tego są rekolekcje adwentowe.

Czytaj więcej o: Adwentowe nauki

Lekcja w kinie

2014-12-15
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. klasy: I d, II a, II b, II c oraz III b z wychowawcami, paniami: Marią Ogrodniczak, Anetą Małek, Martą Kokot, Ewą Toll i Elżbietą Borkowską-Rutkowską udały się na edukację medialną do Klubu „Politechnik” w Częstochowie. Temat lekcji: „Idziemy do kina, czyli co każdy młody widz powinien wiedzieć”.

Czytaj więcej o: Lekcja w kinie

Kolejne zmiany w naszej szkole

2014-12-14
Powiększ zdjęcie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 50 stara się, aby nasza szkoła była nowoczesna, przyjazna i bezpieczna dla uczniów. W szkole czekają na dzieci kolejne zmiany.

Czytaj więcej o: Kolejne zmiany w naszej szkole

Grudniowe newsy sportowe

2014-12-09
Powiększ zdjęcie

W grudniu 2014 r. dziewczęta z naszej szkoły należące do drużyny piłki siatkowej awansowały do finałów Mistrzostw Częstochowy Szkół Podstawowych.

Czytaj więcej o: Grudniowe newsy sportowe

Spotkania z Mikołajem

2014-12-07
Powiększ zdjęcie

Jak co roku Święty Mikołaj nie zawiódł i przybył także do dzieci zgromadzonych w Parafii św. Maksymiliana na Mszy świętej o godzinie 11:00 i 15:00 oraz w środę, 10 grudnia w Katolickim Ognisku Wychowawczym.

Czytaj więcej o: Spotkania z Mikołajem

Francuski miszmasz w Gaude Mater

2014-12-07
Powiększ zdjęcie

28 listopada 2014 r. uczniowie klas 4 a i 4 b wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu: wieczorze „Francuskim miszmasz”, który odbył się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Wieczór ten został zorganizowany przez nauczycieli romanistów częstochowskich szkół oraz Stowarzyszenie Błękitna Gwiazda. Wieczór rozpoczął uczeń klasy 4 a, Filip Łaskawski, który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój grając pięknie na akordeonie. Następnie uczniowie klas 4 a i 4 b zaśpiewali piosenkę „Bonjour, bonjour”.   

Czytaj więcej o: Francuski miszmasz w Gaude Mater

Dzieci kochają Mikołaja

2014-12-05
Powiększ zdjęcie

W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. U nas też ta reguła się potwierdza. Czas obdarowywania się upominkami rozpoczyna się w dniu Świętego Mikołaja, który przypada 6 grudnia.

Czytaj więcej o: Dzieci kochają Mikołaja