Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2016-08-28

Imieniny: Adeliny, Erazma

Statystyki

  • Odwiedziny: 1123141
  • Do końca roku: 125 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

UWAGA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016 / 2017 

1 września 2016 r. (czwartek)

Klasy I – III – godzina 9.00

Klasy IV – VI – godzina 10.00 

Uczniowie klasy I a spotykają się z wychowawcą klasy
o godz. 8.30 w sali nr 8. 

  

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 50 im. gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie informuje o zakończeniu w naszej placówce planowej ewaluacji zewnętrznej całościowej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie.
Z raportem z ewaluacji można zapoznać się na stronie: www.npseo.pl
  

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 19 listopada 2012 r. szkoła nasza jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Przystąpiliśmy także do Akcji „1% dla mojej szkoły”. Celem akcji jest pozyskanie 1% środków finansowych dla naszej szkoły przekazywanych przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku należnego Urzędowi Skarbowemu ze wskazaniem na Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Pozyskane środki przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup nowych ławek i krzeseł uczniowskich dostosowanych do wieku i wzrostu dzieci tj. z możliwością regulacji wysokości mebli.

 

Działamy w Stowarzyszeniu Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” na mocy obustronnie zawartej umowy, która zobowiązuje Stowarzyszenie do przekazania naszej szkole nieodpłatnie 100 % środków zebranych w ramach 1% rozliczenia rocznego PIT. Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wspomożenia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły.

 

Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa Bliskim, Znajomym oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji 1% dla naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej www.ps.org.pl (zakładka: Szukaj Partnera Filtrami) oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp50.szkolnastrona.pl (zakładka: dla rodziców – akcja 1%).

 

Za rok 2014 r. dzięki wsparciu rodziców szkoła pozyskała kwotę 3599,96 zł, która w całości została przeznaczona na zakup ławek i krzeseł dla uczniów. 

 

OGŁOSZENIE 1 

Od listopada w naszej szkole będzie dyżurował psycholog - 
PanTomasz Kozłowski.

W każdą drugą środę miesiąca w godzinach od 9.00 do 11.00 w gabinecie pedagoga będzie prowadził konsultacje dla uczniów i rodziców potrzebujących pomocy psychologicznej.

Rodziców zainteresowanych konsultacjami psychologicznymi prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym w celu ustalenia szczegółów.
Zapraszamy!
 


OGŁOSZENIE 2 

  

W zakładce DLA RODZICÓW (PLIKI DO POBRANIA) znajduje się informacja o zmianie kryterium dochodowego dla rodziców ubiegających się o pomoc w formie dożywiania w szkole. 

Artykuły

Nasz absolwent w Rio de Janeiro

2016-08-14
Powiększ zdjęcie

Miło nam poinformować, że absolwent naszej szkoły, Pan Jakub Jelonek reprezentuje Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pan Jakub jest lekkoatletą, który specjalizuje się w chodzie sportowym.

Czytaj więcej o: Nasz absolwent w Rio de Janeiro

Bezpieczne wakacje

2016-06-26
Powiększ zdjęcie

Już się zbliża lato, czas radości, słońca, 
wielu przygód i zabaw bez końca! 
Jednak w czasie zabaw musicie przestrzegać 
kilku zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje

Pożegnania nadszedł czas

2016-06-26
Powiększ zdjęcie

24 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015 / 2016.

Czytaj więcej o: Pożegnania nadszedł czas

Egzaminy na kartę rowerową

2016-06-26
Powiększ zdjęcie

W czerwcu odbyły się w szkole sprawdziany teoretyczne i praktyczne kwalifikujące do uzyskania przez uczniów karty rowerowej. 

Czytaj więcej o: Egzaminy na kartę rowerową

Pokazy talentów

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

22 czerwca 2016 r. odbyła się w naszej szkole „Giełda talentów”.

Czytaj więcej o: Pokazy talentów

Sukces dziewczynek w siatkówce plażowej

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

10 czerwca 2016 r. w obiekcie pływalni „Komobex” odbyły się Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych w piłce siatkowej - plażowej

Czytaj więcej o: Sukces dziewczynek w siatkówce plażowej

Srebrne medale dla „Bystrzaków”

2016-06-20
Powiększ zdjęcie

W ubiegłym roku szkolnym został wprowadzony autorski program „Bystrzaki”, którego autorką jest pani Jolanta Trzepizur. W tym roku odbywały się zajęcia w ramach drugiego etapu programu, który jest adresowany do uczniów klas I - III w nauczaniu zintegrowanym.

Czytaj więcej o: Srebrne medale dla „Bystrzaków”

W stadninie koni

2016-06-20
Powiększ zdjęcie

11 czerwca 2016 r. klasa II c wyruszyła na rajd kolejowo - pieszy. Celem była stadnina koni Golden Horse w Myszkowie.

Czytaj więcej o: W stadninie koni

Zawody pływackie

2016-06-19
Powiększ zdjęcie

15 czerwca 2016 r. uczniowie klas II wzięli udział w zawodach pływackich zorganizowanych w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Dzieci przez kilka miesięcy systematycznie uczestniczyły w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Czytaj więcej o: Zawody pływackie

Wizyta dzieci z Wileńszczyzny

2016-06-15
Powiększ zdjęcie

15 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej szkoły polskie dzieci mieszkające na Litwie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie, których poznaliśmy miesiąc temu podczas wycieczki szkolnej do Wilna, przybyli do nas z rewizytą.

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z Wileńszczyzny