Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2091664
  • Do końca roku: 167 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Osiągnięcia uczniów klas IV-VI w roku szkolnym 2009-2010 - I półrocze

W I semestrze roku szkolnego 2009/ 2010 nasi uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach i zajęciach sportowych osiągając dobre wyniki:

• Konkurs Interdyscyplinarny – uczestnicy to: Radek Glanowski kl. V c,  Jan Siwierski kl. V a, oraz Max Słabosz kl. VI c – uczniowie ci byli przygotowywani przez mgr Dorotę Kasprzyk, mgr Renatę Młynarczyk, mgr Mariannę Wawrzyniak, mgr Urszulę Cecorę, mgr Małgorzatę Płatek, mgr Jolantę Dobrowolską i mgr Mariolę Michalską.

• Do etapu II Powiatowego Konkursu Historycznego „ Czy znasz historię Częstochowy i regionu Częstochowy” zakwalifikowali się uczniowie:
- Radosław Ulanowski kl. V c;
- Miłosz Niemiro kl. VI b;
- Agata Smoląg kl. VI c;
Nauczycielem przygotowującym była mgr Małgorzata Turlejska.

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczne Łamańce Głowy”, miejsce III zdobył:
- Michał Kawecki kl. V c
Przygotowała mgr Renata Młynarczyk.

• Międzyszkolny Konkurs „Uratować aby żyć”, III miejsce zdobyli uczniowie:
- Kamil Łysik
- Mariusz Grabarczyk
- Oliwia Olczyk kl. VI b
- Klaudia Kościelecka
- Karolina Wojtal
- Patryk Nitecki
Uczniów przygotowała mgr Marianna Wawrzyniak oraz mgr Urszula Cecota.

• Rejonowy Konkurs Plastyczny „ 90- lecie PCK – Honorowe krwiodawstwo” – udział członków PCK

• Szkolny Konkurs Wiedzy „Krew darem życia” – przygotowany przez mgr Mariannę Wawrzyniak

• Międzyszkolny Konkurs Leksykalny „ Wordmaster 2009” organizowany przez mgr Z. Kukiz, mgr A. Krzysztofik, mgr J. Kądziołkę
- w kategorii kl. IV – miejsce III zdobył Marcel Marecki, kl. IV b;
- w kategorii kl. V – miejsce II zdobyła Katarzyna Pietrzyk, kl. V a;
- w kategorii kl. VI – miejsce III zdobył Max Słabosz, kl. VI c;

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „ English Song Contess 2009”
- w kategorii duety i zespoły – I miejsce zajęły:
- Klaudia Kościelecka, kl. VI b;
- Roksana Musiał, kl. VI b;
Nauczyciele przygotowujący: mgr A. Bednarz oraz nauczyciele j. angielskiego.

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „ Christmas Song”
- I miejsce – Joanna Wojtyła, kl. VI b;
- wyróżnienie – Roksana Musiał, kl. VI b

• XV Konkurs Wiedzy Biblijnej przygotowany przez mgr T. Gradzik:
- wyróżnienie - Jan Siwierski, kl. V a.

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka”
- wyróżnienie – Maciej Prokop, kl. IV b
Przygotowała mgr Małgorzata Baranowska.

Uczniowie nasi uczestniczyli również w zajęciach sportowych w ramach Dzielnicowego Ośrodka Sportu Szkolnego, Katolickiego Ogniska Wychowawczego. Ważniejsze osiągnięcia sportowe to:

• Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, zdobyliśmy:
- III miejsce w sztafetowych biegach  przełajowych – chłopcy:
o Jan Siwierski;
o A. Ryszczyk;
o P. Grych;
o P. Adamusiński;
o K. Michalik;
o M. Sączek;
o K. Klamut;
- VII miejsce w piłce nożnej chłopców;

• III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt o puchar Rektora Akademii im. Jana Długosza;

• V miejsce w Biegu Papieskim: - A. Ryszczyk;

• VII miejsce, „Złota mila” – P. Grych;

• I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt:
- M. Mesjasz;
- I. Dziewanowska;
- K. Mielczarek;
- P. Przytuła;
- P. Rybak;
- A. Karoń;
- M. Haduła;
- L. Jurczyńska;
- O. Olczyk;
- W. Pożarlik;
- K. Wysocka;
- K. Gajda;
- D. Kutynia;
- D. Nowak;
- A. Surówka;
- K. Klębowska;

• III miejsce w Turnieju Mikołajkowym w Hali Politechniki – piłka siatkowa dziewcząt:
- M. Mesjasz;
- I. Dziewanowska;
- K. Mielczarek;
- P. Przytuła;

• II i III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej:
- M. Haduła;
- L. Jurczyńska;
- P. Rybak;
- A. Karoń.