Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2280933
  • Do końca roku: 15 dni
  • Do wakacji: 187 dni

Historia szkoły

Nasza szkoła powstała 1 września 1983 r., ale na początku, do momentu ukończenia nowego budynku, młodzież "Pięćdziesiątki" kształciła się w Szkole Podstawowej nr 48 przy ulicy Schillera. We wrześniu, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 1984/85, rozpoczęto budowę Szkoły Podstawowej nr 50. Budowa trwała tylko jeden rok. Wszyscy obserwowali pracę budowniczych:


* pierwsze wykopy - 20.09.84
* w szybkim tempie rosły fundamenty nowej szkoły
* wiosna - jeszcze miesiąc, dwa... i koniec budowy?
* lipiec, czy budowniczowie zdążą?


Powoli znikał nieporządek, trwały prace wykończeniowe. Wszyscy pracowali: nauczyciele, rodzice i dzieci - zagospodarowywali pomieszczenia, przekształcając je w sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne, bibliotekę i inne konieczne w szkole pomieszczenia.


Dnia 2 września roku szkolnego 1985/86 odbyło się uroczyste przekazanie budynku Szkole Podstawowej nr 50. Dyrektorem szkoły została mgr Alicja Mielczarek. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego brali udział przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich oraz budowniczowie szkoły. Od tej pory uczniowie "Pięćdziesiątki" mają swój własny, pięknie zagospodarowany budynek szkolny.


12 listopada 1988 r. miało miejsce uroczyste wręczenie sztandaru i nadanie szkole imienia gen. Władysława Sikorskiego.

Od 1989 r. Szkoła Podstawowa nr 50 należy do Klubu Przodujących Szkół. Od 2003 roku jesteśmy "Szkołą z Klasą".

logo Szkoła z klasą 
Przez wiele lat "Pięćdziesiątka" była jedną z największych szkół podstawowych w naszym mieście zarówno pod względem ilości uczących się tu dzieci, jak i ilości pracujacych tu nauczycieli. Obecnie uczy się tu 450 uczniów pod opieką 39 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia dydaktyczne w 19 klasach, w tym w 11 klasach nauczania zintegrowanego oraz 1 oddziale przedszkolnym. Dzieciom wymagającym specjalnego podejścia z uwagi na problemy zdrowotne i deficyty rozwojowe pomagają pedagog szkolny, logopeda, pracownicy świetlicy szkolnej oraz nauczyciele wychowania fizycznego prowadzący zajęcia gimnastyki korekcyjnej. W szkole funkcjonuje również gabinet lekarski.

   

Budynek szkoły jest rozległy, dlatego dzielimy go z Gimnazjum nr 1. Mamy estetycznie zagospodarowne sale lekcyjne. Posiadamy pracownię komputerową, w której uczniowie już od oddziału przedszkolnego są objęci zajęciami z informatyki oraz salę wyposażoną w tablicę interaktywną. Do dyspozycji uczniów zawsze gotowa jest biblioteka szkolna z czytelnią, w których znajduje się 15000 pozycji książkowych. Młodzież ma możliwość korzystania ze stołówki, która dziennie wydaje około 140 obiadów. Szkoła jest wyposażona ponadto w dużą salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej oraz dwie świetlice. Ciekawym miejscem jest Muzeum Szkolne. Tu odbywają się lekcje muzealne związane z regionem, pozwalające uczniom obcować z przeszłością. Umiejętności i wiedzę dotyczące ruchu drogowego uczniowie ćwiczą na terenie Szkolnego Miasteczka Ruchu Drogowego i tam również zdają egzamin na kartę rowerową. W ciepłe dni dużą przerwę uczniowie spędzają na szkolnym patio w otoczeniu zieleni i pięknie kwitnących krzewów.

 

Organizacja pracy w naszej szkole sprzyja rozwojowi uzdolnień uczniów, gdyż w naszej szkole funkcjonują różnorodne koła zainteresowań. Uczniowie, uczęszczając na te zajęcia, pogłębiają i poszerzają swoją wiedzę. W szkole prowadzone są również zespoły dydaktyczno - wyrównawcze m. in. z matematyki, języka polskiego, języka angielskiegi i francuskiego. W ramach SKS odbywają się zajęcia w zakresie: rekreacji, lekkoatletyki, piłki siatkowej i piłki nożnej. Na przestrzeni lat nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów zarówno w nauce, jak i sporcie, na szczeblu krajowym, wojewódzkim i miejskim.

 

Nasza szkoła nie tylko kształtuje postawy uczniów. Dyrekcja i nauczyciele starają się, by była dla nich drugim domem - bezpiecznym i przyjemnym, by umacniała wiarę dziecka we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów. Nauka w naszej placówce ma być przyjemnością, a nie stresem, ma dobrze przygotować do życia w świecie dorosłych. Dokładamy wszelkich starań, by tak było!


Dyrektor - mgr Wiesław Kleszczewski
Zastępca dyrektora - mgr Małgorzata Płatek 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie