• Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Osiągnięcia sportowe uczniów klas IV-VI w roku szkolnym 2012-2013 - II półrocze

Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych Dziewcząt w Mini Piłce Siatkowej

W zakończonych Mistrzostwach Częstochowy w Mini Piłce Siatkowej dziewczęta SP 50 wywalczyły 5 miejsce drużynowo. Skład zespołu: Zuzanna Hajduś, Agnieszka Laska, Julia Gaszler, Maja Nowakowska, Natalia Stolarska, Magda Mikulska, Karolina Radecka, Aleksandra Pich, Wiktoria Bazan, Joanna Szałkowska, Wiktoria Skowron, Julia Góral.

Turniej Ringo o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy

Szkoła Podstawowa nr 33 w Częstochowie była organizatorem turnieju ringo o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy. Uczestnikami turnieju mogli być uczniowie SP kl. IV – VI. Do turnieju zgłoszonych było 6 szkół. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym”. Szkołę Podstawową nr 50 reprezentowali: Maja Nowakowska, Karolina Radecka, Zuzanna Hajduś oraz Filip Głusek. Nasi uczniowie spisali się znakomicie zajmując II miejsce. I lokata przypadła gospodarzom SP 33, natomiast na III stopniu podium uplasowała się SP 39.

Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym

II miejsce drużynowo zajęły dziewczęta SP 50 w Mistrzostwach Częstochowy Szkół Podstawowych. Na sukces ten złożyły się następujące indywidualne wyniki: Maja Nowakowska 5 miejsce, Zuzanna Hajduś 6 miejsce, Karolina Radecka 9 miejsce. Gratulacje dla naszych reprezentantek!

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 50

18 i 26 kwietnia uczniowie SP 50 brali udział w zawodach lekkoatletycznych pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”.Były to pierwsze zawody lekkoatletyczne w roku 2013. Trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzymało medale i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy obdarowani zostali słodyczami. 18 kwietnia udział w zawodach wzięło 15 naszych uczniów. Wywalczyli 8 medali, a wielu z nich ustanowiło nowe rekordy życiowe.

Na podium stanęli:

1 miejsce Mateusz Michalski – bieg na dyst. 300 m – 51,15 s.

1 miejsce Bartek Ratecki – rzut p. palantową – 44,50 m.

1 miejsce Marcin Kostrzewa – 600 m – 1:55,57

1 miejsce Maciej Nabiałczyk – chód sportowy 1km – 7:03,62.

2 miejsce Kacper Czechowski – 60 m – 9,07 s.

2 miejsce Mateusz Maraszkiewicz – chód sportowy 1 km – 7:33,55

2 miejsce Tomasz Suliga – 300 m – 52,39 s.

3 miejsce Patryk Stępień – chód sportowy 1 km – 8:08,52.

Pozostałe wyniki uczniów SP 50:

4 miejsce Olga Kwiendacz – 600 m – 2:09,17

5 miejsce Marek Grych – 60 m – 9,37 s.

6 miejsce Marcin Kostrzewa – 60 m – 9:43 s.

6 miejsce Marek Grych – rzut p. palantową – 36 m.

7 miejsce Weronika Malicka – 600 m – 2:32,79

7 miejsce Maciej Nabiałczyk – w dal – 3,68

8 miejsce Julia Gaszler – 300 m – 57,94

8 miejsce Karolina Radecka – 600 m – 2:42,95

11 miejsce Bartek Ratecki – 60 m – 9,72 s.

12 miejsce Mateusz Michalski – 60 m – 9,79 s.

15 miejsce Paulina Stala – 300 m – 62,99 s.

15 miejsce Tomasz Suliga – 60 m – 9,83 s.

W drugich zawodach lekkoatletycznych udział wzięło 13 uczniów naszej szkoły.

Miejsca na podium zajęli:

1 miejsce Paulina Stala – chód sportowy 1 km – 7:34,60

2 miejsce Kacper Czechowski – 60 m – 8:92 s.

3 miejsce Mateusz Michalski – 300 m – 48,58 s.

3 miejsca Marcin Kostrzewa – 600 m – 1:55,92

3 miejsce Weronika Malicka – chód sportowy 1 km – 7:37,49

Pozostałe wyniki :

4 miejsce Karolina Radecka – chód sportowy 1 km – 8:01,91

4 miejsce Karolina Radecka – rzut p. palantowa – 28 m.

5 miejsce Bartek Ratecki – rzut p. palantową – 41 m.

5 miejsce Liwia Rogula – 60 m – 9,70 s.

5 miejsce Marek Grych – 60 m – 9,16 s.

7 miejsce Marek Grych – w dal – 3,92 m.

8 miejsce Kacper Czechowski – w dal – 3,90 m.

8 miejsce Julia Gaszler – 300 m – 57,68 s.

8 miejsce Bartek Ratecki – 60 m – 9,42 s.

9 miejsce Marcin Kostrzewa – 60 m – 9,47 s.

9 miejsce Ewelina Rybak – 300 m – 58,13 s.

10 miejsce Sandra Ryszczyk – 300 m – 59,96 s.

11 miejsce Natalia Kowalik – 300 m – 63,12 s

12 miejsce Liwia Rogula – w dal – 3,55 m.

13 miejsce Mateusz Michalski – 60 m – 9,95 s.

W zawodach tych wystartowało (18.04) -  270 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Częstochowy i regionu natomiast 26.04 udział wzięło 383 uczniów.

III miejsce naszych uczniów w Mistrzostwach Częstochowy

Trzykrotnie przekładane zawody (ze względu na aurę) wreszcie doszły do skutku. Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym rozegrano Mistrzostwa Częstochowy w Trójboju Lekkoatletycznym. Każdą szkołę, podobnie jak u dziewcząt, mogło reprezentować 6 chłopców z rocznika 2002 i młodsi, a rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach ( 60 m, rzut piłeczką palantową, 600 m ). Następnie wyniki przeliczano na punkty, a suma tych punktów decydowała o klasyfikacji zespołowej. W zawodach tych doskonale spisali się nasi uczniowie zajmując III miejsce. Zdobyli okazały puchar, dyplom oraz nagrody indywidualne.

6. Błasik Paweł - 48 pkt.

W zawodach tych poza konkursem wystartowali jeszcze Marcel Lawson z kl. IV A zdobywając 60 pkt. oraz Jakub Drzewiecki też z kl. IV A, zdobył 28 pkt.

Mistrzostwa Częstochowy w Piłce Siatkowej Plażowej

10 czerwca odbyły się rozgrywki Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Siatkowej Plażowej Dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Zajęły 4 miejsce.

Skład zespołu:

1. Agnieszka Laska
  2. Zuzanna Hajduś
  3. Natalia Stolarska

Mistrzostwa Częstochowy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

14 i 15 maja na stadionie lekkoatletycznym przy ul Dąbrowskiego rozegrano Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Rywalizacja obejmowała 4 konkurencję; bieg na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Wyniki z poszczególnych konkurencji  każdego uczestnika zostają przeliczane na punkty, a suma  tych punktów decyduje o zajęciu miejsca przez  reprezentację  szkoły. Każdą szkołę mogło reprezentować 6 dziewcząt i sześciu chłopców z rocznika 2000 i młodsi. Nasze dziewczęta w gronie 15 szkół zajęły 10 pozycję. Natomiast do rywalizacji chłopców zgłosiło się 20 zespołów. Bardzo dzielna postawa naszych reprezentantów dała im 5 lokatę.