Kącik patrona

W 2009 r. w szkole zostało utworzone miejsce pamięci poświęcone patronowi Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie, generałowi Władysławowi Sikorskiemu. Kącik patrona znajduje się w centralnym punkcie szkoły – przy sekretariacie, a specjalnie zamontowane halogeny wspaniale go eksponują. W miejscu pamięci poświęconemu patronowi szkoły umieszczony został portret gen. Władysława Sikorskiego. Poniżej portretu znajdują się cztery antyramy o wymiarach 70 / 100 cm, w których umieszczone zostały plakaty. Na dwóch pierwszych plakatach ukazane są zdjęcia z pierwszych chwil naszej szkoły, czyli z okresu budowy i bardzo podniosłej uroczystości nadania imienia szkole. Oprócz zdjęć plakaty zawierają wkomponowane teksty o szkole. Kolejne dwa plakaty związane są z patronem naszej szkoły. Pierwszy zawiera zdjęcia i informacje o młodości i latach szkolnych generała, drugi poświęcony został jego działalności w okresie II wojny światowej i tragicznej śmierci. Miejsce, w którym umieszczona jest ekspozycja pozwala każdemu kto przychodzi do szkoły poznać pierwsze chwile istnienia naszej szkoły.